Zamknij
REKLAMA

Bezpieczne "Wszystkich Świętych". Tylko 7 kolizji

07:30, 06.11.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Minione działania Znicz 2018 lęborska policja podsumowuje jako bardzo bezpieczne. 

Kilkudziesięciu policjantów z lęborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami ze Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Straży Leśnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku dbali o bezpieczeństwo kierujących i pieszych na drogach powiatu lęborskiego. W dniach 31 października - 4 listopada policjanci wspólnie z innymi funkcjonariuszami kierowali ruchem na drogach dojazdowych do lęborskiego cmentarza, udrażniając ruch w czasie największego natężania oraz zapewniali bezpieczeństwo pieszym.

Minione działania Znicz 2018 lęborska policja podsumowuje jako bardzo bezpieczne. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali, czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. W czasie działań Znicz 2018 odnotowano jedynie 7 kolizji. Ujawniono jednego kierującego w stanie nietrzeźwości oraz jednego rowerzystę w stanie nietrzeźwości poruszającego się po drodze publicznej.

Podczas prowadzonych przez lęborskich mundurowych działań „Znicz 2017” nie doszło do żadnego wypadku na drogach powiatu lęborskiego. Odnotowano natomiast łącznie 9 kolizji (w tym 3 kolizje zaistniałe w dniu Wszystkich Świętych) i nie ujawniono kierowców pod wpływem alkoholu.

Działania Znicz 2018 połączone były z akcją edukacyjną " Bądź widocznym patriotą", podczas której wręczano osobom odblaski.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone