Zamknij
REKLAMA

Kolejny pościg za pijanym kierowcą

08:54, 12.03.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Lęborka prowadzili pościg za kierowcą mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Policjanci z ruchu drogowego lęborskiej komendy, patrolując drogę krajową nr 6, zauważyli kierującego pojazdem mercedes, którego styl jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie. Kierujący jechał całą szerokością jezdni, wyprzedzał inne pojazdy, nie zachowując należytej odległości, jechał od prawej krawędzi pasa do lewej. Cały czas zajeżdżał drogę policjantom, którzy wyraźnie wydawali mu sygnały błyskowe i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Kierowca, widząc radiowóz, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, przekazując dyżurnemu komunikat o uciekającym kierowcy. Mężczyzna ignorował wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania pojazdu i kontynuował niebezpieczną jazdę. Dzięki profesjonalnej taktyce interwencji policjantów i wobec takiego zachowania kierującego, mundurowi doprowadzili do bezpiecznego zatrzymania pojazdu na poboczu drogi. Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec Słupska, od którego policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. 

32-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu a auto odholowano na parking policyjny. Mężczyzna usłyszał zarzuty za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. 

Nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, mimo wydawanych sygnałów do zatrzymania przez jadący za uciekającym autem radiowóz, to przestępstwo, za które grozi kara więzienia do 5 lat. Tą samą karą zagrożone jest kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone