Zamknij
REKLAMA

Życie codzienne Strażaka Ochotnika

13:00, 05.09.2020 | K.L
Skomentuj Fot: OSP Łebunia
REKLAMA

Każdy dzień Strażaka jest inny. Są też problemy i bardzo trudne sprawy rodzinne. Ale po kolei.

Są dni kiedy w pełnym rynsztunku Strażak stawia się do akcji, bo jest pożar i trzeba ratować życie i mienie:

    

OSP Łebień: 29 sierpnia 2020 r., o godz. 23.46 zadysponowani do Wilkowa Nowowiejskiego, gdzie doszło pożaru obiektu magazynowego wypełnionego balotami siana. Działania zakończono ok. godz. 15.30.

Były wakacje i były wezwania na plażę:

    

OSP Łeba: Neptun dziś wygrał.(...) W dniu 29.08.20 zastępy GCBA 5/36 Man TGM, Quad ratowniczy Polaris, quad Buyang, GBA 2/8 Mercedes Unimog oraz łódź aluminiowa zadysponowane zostały na plażę w okolice wydmy Łąckiej gdzie wg zgłaszającego doszło do zaginięcia w wodzie dorosłego mężczyzny. Nasze działania miały polegać na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeszukaniu wskazanego akwenu. W momencie kiedy dotarł pierwszy zastęp OSP mężczyzna znajdował się już na brzegu a osoby postronne wykonywały masaż serca. Zastęp OSP przejął te czynności i kontynuował wraz z służbami SAR i WOPR. Następnie dołączyła Policja i ZRM Łeba a na końcu LPR Ratownik 3. Po 45 minutach reanimacji lekarz stwierdził zgon. (...)

Wypadki drogowe i kolizje z różnym skutkiem:

    

OSP Lębork: Dnia 01.09.2020 o godzinie 14:01 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA-Rt Star do kolizji trzech pojazdów przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego w Lęborku. Na miejsce również zadysponowano dwa zastępy z JRG Lębork, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

W ostatnim czasie było sporo wyjazdów do niechcianych gości w naszych domach:

    

OSP Łebień: 28 sierpnia 2020 r. o godz. 19.55 zadysponowano nas do gniazda szerszeni w budynku wielorodzinnym w Łebieniu.

Strażak często bywa ratownikiem ludzkiego życia i podejmuje czynności resuscytacyjne:

    

OSP Łebień: 26 sierpnia 2020 r. o godz. 16.13 zadysponowano nas do miejscowości Tawęcino, gdzie u mężczyzny w starszym wieku doszło do zatrzymania krążenia. Po dotarciu na miejsce przejęliśmy czynności resuscytacyjne od świadków zdarzenia i podłączyliśmy pacjenta do AED. Niestety, pomimo długotrwałej akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować.

W dobie koronawirusa dowożenie prowiantu do osób przebywających na kwarantannie to codzienność:

    

OSP Lębork: W dniu 04.09.2020 o godzinie 17:15 zostaliśmy zadysponowani zastępem SLRR Nissan do dostarczenia żywności osobom przebywającym na kwarantannie w naszej Miejscowości.

Zaczynał się rok szkolny i tu też byli potrzebni:

    

OSP Lębork: W dniu 31.08.2020 o godzinie 09:49 zostaliśmy zadysponowani zastępem SLRR Nissan do dostarczenia środków ochrony indywidualnej do szkół na teren miasta Lębork.

Bywało zagrożenie podtopieniami i zalewanie domostw:

   

OSP Łebień: 21 sierpnia 2020 r. o godz. 16.00 zadysponowano nas do miejscowości Janowice, gdzie wrzucone do rzeki Łeby baloty słomy, zagrażały lokalnymi podtopieniami.

22 sierpnia 2020 r. o godz. 17.50 zadysponowano nas do zalewanej posesji w Łebieniu.

Po każdej akcji trzeba przygotować się do następnej:

    

OSP Lębork: Nie tylko uczestniczymy w działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale również po każdych działaniach zostajemy w remizie i dbamy o nasze wozy oraz sprzęt, by w każdej chwili był gotowy do ratowania mienia oraz życia.

A czasami, tak po ludzku, trzeba odetchnąć:

    

OSP Nowa Wieś Lęborska: Wiele aktywnych dni w akcji za nami, aktualnie od wczoraj późnym wieczorem walczymy z pożarem, również balotów. Nasz zastęp ma chwile przerwy, trzeba szybko naładować ratownicze akumulatory i zaraz z powrotem na front.

Ale najtrudniejsze są dla Strażaka problemy i kłopoty rodzinne.

I wtedy Strażak zwraca się z prośbą o pomoc do innych - teraz on potrzebuje naszej pomocy:

OSP w Czarnej Wodzie (wpis z 5 lipca br.):

Cześć, nazywam się Stanisław Oksentowicz, jestem strażakiem ochotnikiem w OSP Czarna Woda oraz podchorążym SGSP. Zwracam się do Was, do braci strażackiej o pomoc, ponieważ niedawno zdiagnozowano u mojego siostrzeńca, a zarazem chrześniaka Olka rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jest to straszna choroba która zatrzymuje oraz cofa rozwój fizyczny dziecka (Oleczek ma 1,5 roczku, a nie może nawet usiąść samodzielnie),a nieleczona może prowadzić nawet do śmierci. Jest szansa na powstrzymanie rozwoju choroby, jest nią terapia genowa z USA. Niestety to leczenie kosztuje gigantyczne pieniądze, ponad 9 milionów złotych. Dodatkowo mamy bardzo mało czasu, ponieważ lek można podać do 2 roku życia. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o wsparcie zbiórki pieniędzy w Waszych lokalnych środowiskach, rozpoczęcie inicjatyw społecznych, które pomogą nam zdążyć na czas dla naszego małego strażaka Oleczka!!!

Można wpłacać pieniążki dla Oleczka

https://www.siepomaga.pl/strazacy-dla-olka

Można również licytować lub wystawiać licytacje dla Oleczka

https://www.facebook.com/groups/270652217486884/?ref=share

Można również zrobić #gaszynchallenge 2.0 dla Oleczka

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengeolek

Można zbierać nakrętki dla Olusia

Własne inicjatywy również są mile widziane

W razie pytań oraz z pomysłami proszę o kontakt w wiadomości prywatnej

#OleczekPokonaSMA #OleczekPokanaSMokA #gaszynchallenge #gaszynchallengeoleczek #gaszynchallenge2.0 #sma #stopsma

#Lewandowski #5dlaOleczka

Włącz się do akcji pomocy Olusiowi !

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz