Zamknij
REKLAMA

Trwają policyjne działania

04:00, 18.09.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

17 i 18 września 2020 r. policjanci województwa pomorskiego przeprowadzą działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości” oraz „Rowerzysta”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów. Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami, będą m.in. egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości a od niechronionych użytkowników dróg, będą egzekwować przestrzeganie przepisów prawa regulujących właściwe poruszanie się po drogach.

W dniu 17 i 18 września 2020 r. lęborscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości” oraz „Rowerzysta”. Na drogach powiatu lęborskiego pojawi się zwiększona liczba patroli ruchu drogowego, które wyposażone w mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami, będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów. Należy spodziewać się kaskadowego pomiaru prędkości, co oznacza, że po minięciu patrolu policji, napotkamy następny. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia, zwłaszcza na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów a u niechronionych użytkowników dróg zwrócą uwagę na wyposażenie rowerów a w szczególności na oświetlenie rowerów.

Policjanci w trakcie działań będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący-pieszy-rowerzysta oraz propagować używanie przez pieszych i rowerzystów elementów odblaskowych i osobistych elementów ochronnych.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz