Zamknij
REKLAMA

Działania policji zakończone

11:00, 24.09.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

Lęborscy policjanci w dniach od 18 do 22 września prowadzili działania w ramach akcji „ROAD SAFETY DAYS". Działania ruchu drogowego związane były z Europejskim Tygodniem Mobilności, czyli działaniami policji ukierunkowanymi na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Lęborscy funkcjonariusze w ramach prowadzonych w dniach od 18 do 22 września br. działań „ROAD SAFETY DAYS” przede wszystkim w trakcie kontroli ruchu drogowego eliminowali zachowania kierowców, które sprzyjały powstawaniu na drogach powiatu lęborskiego poważnych w skutkach wypadków. Szczególnie zwrócili uwagę na kierowców prezentujących agresywny styl jazdy i skłonnych do brawury. W trakcie trwania działań na drogach naszego powiatu nie doszło do poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, przejazd na czerwonym świetle czy nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Działania policjantów podyktowane były w szczególności troską o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników naszych dróg.

W ostatnim dniu działań policjanci spotkali się z najmłodszymi użytkownikami dróg. Wspólnie z dziećmi z przedszkola w Mostach zorganizowali pogadankę o zasadach, jakie obowiązują pieszych i wszystkich niechronionych użytkowników dróg. Dzieci wspólnie z policjantami przechodziły przez przejście dla pieszych, ucząc się prawidłowych zasad. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od policjantów odblaski, zakupione przez Starostwo Powiatowe w Lęborku, które wspiera działania policjantów na rzecz bezpieczeństwa.

Celem wszystkich działań prewencyjnych jest podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez uświadomienie pieszym, kierowcom, rowerzystom oraz motocyklistom, że o bezpieczeństwo na drodze powinni dbać wszyscy użytkownicy dróg.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz