Zamknij
REKLAMA

Szczepionki przeciwko grypie

00.00, 30.12.2022 artykuł sponsorowany
pixabay

Grypa jest chorobą zakaźną, która atakuje drogi oddechowe i może powodować szereg objawów. Około 3000 osób umiera rocznie z powodu powikłań grypy w samych Stanach Zjednoczonych.

Zapobieganie przenoszenia wirusa

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) szacuje, że każdego roku około 15-20% dorosłych w wieku powyżej 65 lat ma objawy grypy. Około 1 na 5 seniorów umiera każdego roku z powodu powikłań grypy, a niektórzy seniorzy nie mogą zostać zaszczepieni, ponieważ mają współistniejące schorzenia lub są uczuleni na jaja. Co najważniejsze, najlepiej jest otrzymać coroczną szczepionkę, ponieważ zaleca się, aby ktoś szczepił się co roku, aby zapobiec zachorowaniu na grypę i rozprzestrzenianiu się jej w środowisku pracy. Szczepionki przeciw grypie są zwykle podawane tylko w okresie sezonu grypowego, aby zapobiec przenoszeniu wirusa grypy. Ważne informacje można przeczytać na https://lider-branzowy.pl/category/zdrowie-i-medycyna/.

Rodzaje szczepionek

Dostępne są dwa rodzaje szczepionek przeciw grypie, standardowa szczepionka trójwalentna, która zawiera dwa typy wirusów grypy A i jeden typ wirusa grypy B oraz szczepionka czterowalentna, która składa się z czterech typów wirusów grypy. Szczepionki przeciw grypie są zwykle podawane przez personel medyczny, ale można je również kupić bez recepty w aptece. Szczepionki przeciw grypie to produkty medyczne stosowane w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia się wirusem grypy. Dwa rodzaje szczepionek przeciw grypie dostępnych obecnie na rynku to szczepionki inaktywowane i atenuowane.

Popularne szczepionki

Najpopularniejszym rodzajem szczepionki jest szczepionka ukierunkowana na określone rodzaje bakterii lub wirusów. Układ odpornościowy organizmu zwalcza te organizmy za pomocą przeciwciał, ale czasami nie trwa to wystarczająco długo, aby doprowadzić do infekcji. To wtedy musimy otrzymać szczepionkę - niewielką ilość organizmu, ale wystarczającą, aby pomóc naszemu organizmowi zwalczyć infekcję, zanim zacznie się infekcja. Kolejny rodzaj szczepionki przeznaczony jest dla osób, które miały już kontakt z tymi patogenami. Pomaga naszemu organizmowi zwalczać wszelkie utrzymujące się infekcje spowodowane ekspozycją i zapobiegać ich pogorszeniu lub rozprzestrzenianiu się na inne części naszego ciała. Ważne jest, abyśmy nie mylili tych dwóch, ponieważ jeden może zapobiec zakażeniu, a drugi nie - dlatego najlepiej jest postępować zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi tego, czego potrzebujesz, na podstawie

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%