Zamknij
REKLAMA

Więcej niż estetyka - na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli do salonu fryzjerskiego?

11:42, 28.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wielu producentów mebli do salonów fryzjerskich skupia się wyłącznie na estetyce. Nikt przy zdrowych zmysłach oczywiście nie zaprzeczy, że ma ona duże znaczenie, ale nikt też nie może powiedzieć, że na estetyce kończą się kryteria wyboru.

Praktyczna konstrukcja

Meble do salonów fryzjerskich muszą być właściwie zaprojektowane, aby umożliwiać wygodne przechowywanie wszystkich używanych przez fryzjera akcesoriów. Najczęściej oznacza to konieczność zastosowania kilku szuflad, często także z organizerami, a na wielu meblach fryzjerskich umieszcza się dodatkowe haczyki i zawieszki do odłożenia na chwilę potrzebnych narzędzi. Należy też zwrócić uwagę, że w tym kontekście szczególnego znaczenia nabierają materiały, z których meble się produkuje – narażone są na szybkie przetarcia, zadrapania, często również obicia i zachlapania. Dlatego projekt mebli musi uwzględniać walory estetyczne, ale sama konstrukcja powinna być pomyślana w taki sposób, aby z czasem estetyka nie ulegała zmniejszeniu.

Trzy grosze SANEPID-u

Salony fryzjerskie to jedne z tych miejsc, w których sporo w kwestii wyposażenia ma do powiedzenia przedstawiciel stacji sanitarno-epidemiologicznej. Można oczywiście zastanawiać się, czy to słuszny przepis, ale skoro na razie funkcjonuje, to trzeba po prostu spełnić oczekiwania SANEPID-u. Sprowadza się to do dalszego uproszczenia konstrukcji oraz zawężenia wyboru materiałów, z których buduje się meble. Podstawowym założeniem powinna być łatwość utrzymania w czystości, a także zapewnienie możliwości wysprzątania powierzchni pod szafkami czy innymi meblami. Druga opcja to niedopuszczenie do zabrudzenia podłogi pod nimi i oba warianty są stosowane mniej więcej tak samo często. Należy jednak pamiętać, że zwyczajne domowe meble nie zyskają aprobaty SANEPID-u.

Lata wygodnego używania

W większości nowoczesnych salonów fryzjerskich meble to nie tylko szafki fryzjerskie, ale także te meble, które ustawia się w strefie recepcyjnej. Sofy, fotele czy zwykłe krzesła są elementem wystroju i tak należy je potraktować, ale trzeba również mieć na uwadze intensywność ich użytkowania. Dlatego, o ile profesjonalne szafki do salonów fryzjerskich to już dość popularne rozwiązanie, o tyle, jak można podejrzeć w sklepie https://activeshop.com.pl/fryzjerstwo-i-wyposazenie.html, wybór kanap czy krzeseł jest już nieco mniejszy, a w niektórych sklepach dystrybutorzy w ogóle nie mają niczego do zaoferowania.

Dlaczego tak się dzieje? Kanapy czy fotele do salonów fryzjerskich trafiły u nas stosunkowo niedawno. W związku z tym tylko parę lepszych sklepów szybko przestawiło się na nową jakość, a spora część – szczególnie te sklepy, które istnieją od dawna – trzyma się podstawowego asortymentu, wyposażając tylko salony fryzjerskie niższej klasy, w których rządzi cena, a nie komfort i estetyka.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone