Zamknij
REKLAMA

Najlepsze punkty widokowe w Gdańsku

11:34, 30.08.2018 | ?.W
Skomentuj

Każdy kocha piękne panoramy miast lub krajobrazów. Nic dziwnego – przecież bardzo często obserwowane z wysokości widoki zapierają dech w piersiach. Jeśli wybieracie się na wakacje do Trójmiasta, to z pewnością liczycie na możliwość podziwiania jego walorów. W dzisiejszym artykule przedstawiamy Wam najlepsze – naszym zdaniem – punkty widokowe w Gdańsku.

Pachołek w Oliwie

Punkt widokowy w gdańskiej Oliwie zlokalizowany na wzgórzu zwanym Pachołkiem może stanowić niezłe wyzwanie dla wszystkich, którzy spróbują się na niego wdrapać. Wspomniane wzniesienie mierzy bowiem 100,8 metra wysokości, a sama platforma widokowa umieszczona została na 15-metrowej konstrukcji.

Aby móc cieszyć się wspaniałym widokiem na Zatokę Gdańską oraz leżącą w pobliżu Oliwę, należy wejść po schodach, których atrakcja liczy naprawdę sporo. Dojście do punktu widokowego możliwe jest od strony ulicy Spacerowej (tutaj nie ominiemy borykania się ze stopniami) lub leśnymi ścieżkami (dojście szlakiem turystycznym, wejście do lasu np. na końcu ulicy Tatrzańskiej).

Chociaż wspinaczka wydaje się nieskończona, to zdecydowanie warto się jej podjąć. Jest to miejsce naprawdę urokliwe, co potwierdza fakt, że pierwszą konstrukcję pozwalającą na obserwowanie okolicy postawiono już pod koniec XVIII wieku!

Amber Sky w Śródmieściu

Amber Sky jest – podobnym do Londyńskiego Oka – kołem widokowym, które mieści się w obrębie gdańskiego Śródmieścia, a konkretniej – w jego części zwanej Wyspą Spichrzów. Chociaż nie jest to punkt widokowy w takiej formie jak dwa poprzednie, to jednak naprawdę warto poświecić paręnaście minut na przejażdżkę wagonikiem. Koło mierzy 50 metrów i położone jest w takim miejscu, że przejazd zapewnia doskonały widok na Śródmieście, a w tym przede wszystkim na Motławę, Główne Miasto, Dolne Miasto oraz Długie Ogrody.

Góra Gradowa na terenie Grodziska

Góra Gradowa to niewysokie wzniesienie, które mierzy zaledwie 46 metrów. Pozory jednak bywają złudne, bo jest to miejsce, z którego roztacza się przepiękna panorama na gdańskie Śródmieście, w którego tle widać sporą część Zatoki Gdańskiej. Ten punkt widokowy zapewnia wyjątkowo ciekawe wrażenia wizualnie szczególnie w porach wieczornych, gdy zachodzące słońce w wyjątkowy sposób oświetla Gdańsk swoimi ostatnimi promieniami.

Wzgórze to nie zawsze jednak było celem turystów, którzy chcieli podziwiać walory stolicy Pomorza. Stało się tak dopiero w 2000 roku, gdy na jego szczycie postawiono ponad 16-metrowy Krzyż Milenijny. Góra Gradowa zlokalizowana jest w okolicy dworca Gdańsk Główny i PKS, dlatego naprawdę warto poświęcić chwilę na jej odwiedzenie po przyjeździe lub przed wyjazdem z Trójmiasta.

Podsumowanie

Mimo bliskości morza, Gdańsk nie jest pozbawiony punktów widokowych, które stanowią znakomity sposób na zapoznanie się z walorami miasta z wysokości. Jeśli zastanawiacie się, gdzie zatrzymać się, by mieć łatwy dostęp do wymienionych miejsc, koniecznie zerknijcie na ofertę hoteli w gdańskim centrum! Ze swojej strony możemy polecić Hotel Długi Targ, który świetnie sprawdził się podczas naszych odwiedzin w Gdańsku.

(?.W)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone