Zamknij

Aparat na zęby porcelanowy ? wyższa cena, lepsza estetyka

12:32, 02.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:35, 02.04.2019

Tak naprawdę, wiek w żadnych stopniu nie ogranicza ludzi, pod względem korygowania swojego zgryzu. W związku z tym, gabinety ortodontyczne są bardzo często odwiedzane przez dzieci, młodzież, ale też i osoby dorosłe. Okazuje się, że nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o swój zdrowy, i piękny uśmiech. Aparat na zęby porcelanowy to rozwiązanie dość kosztowne, natomiast przez wyjątkowe względy estetyczne, często warto postawić właśnie na niego.

Gabinety ortodontyczne, oferują założenie wiele różnych typów aparatów ortodontycznych. Ich podział najczęściej zakłada dwie grupy – aparaty estetyczne oraz metalowe. Do estetycznych zaliczyć można aparat na zęby porcelanowy lub też kryształowy. Warto więcej uwagi poświęcić tym wykonanym z porcelany. Ich dużą zaletą jest to, że kolor jaki posiadają, jest bardzo zbliżony do tego jaki mają zęby naturalne, stąd nie wyróżniają się one zbytnio na ich tle, w odróżnieniu do metalowych aparatów.

Kiedy należy zdecydować się na założenie porcelanowego aparatu?

Trzeba mieć na uwadze, że działanie tego typów aparatów, jest ogólnie identyczne, jak w wypadku metalowych aparatów. Wiele jednak, zależy od wagi i jego rodzaju. Jeżeli wady są spore, ortodonta może nakłaniać to założenia aparatu, który posiada tzw. metalowy slot. Jest to swego rodzaju mała rynianka, w której mieści się ortodontyczny drut. W takim wypadku, znacznie spada ryzyko uszkodzenia porcelanowych zamków aparatu.

W związku z tym, porcelanowy aparat na zęby jest rozwiązaniem, kiedy zależy nam głównie na estetyce. Najczęściej jest on wybierany przez dorosłe osoby, które wymagają od siebie wyglądu bardziej reprezentacyjnego, a wówczas dobrze, kiedy aparat nie rzuca się w oczy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w takim wypadku będziemy musieli zapłacić około tysiąc złotych więcej za jeden łuk.

Jak zadbać o porcelanowy aparat na zęby?

Nie można zapominać o tym, że porcelanowe aparaty są o wiele delikatniejsze od metalowych. W wyniku tego, ukruszyć mogą się zamki, kiedy zostanie on mocno uderzony, chociażby przez szczoteczkę do zębów.

Częstym problemem są ligatury, czyli specjalne gumki zakładane na zamki, aby drut ortodontyczny mógł być odpowiednio przytrzymany. W takich aparatach, wykorzystuje się przezroczyste ligatury, lub też delikatnie mleczne. Wszystko po to, aby uzyskany efekt, mógł być maksymalnie naturalny. Co prawda, może się zdarzyć, że ulegną one zabarwieniu np. pod wpływem picia, kawy, herbaty, wina, lub spożywania potraw z curry i kurkumą. Jeśli ligatury będą przebarwione, wpłynie to na spadek naturalności wyglądu całego aparatu.

Oznacza to, że aparat na zęby porcelanowy, jest zdecydowanie wart swojej ceny. Szczególnie, kiedy na idealnym wyglądzie i wysokich względach estetycznych, zależy nam już w trakcie procesu leczenia. Warto jednak mieć na uwadze to, że jak w każdym wypadku, także i to rozwiązanie posiada swoje wady, które należy wymienić. Największą z nich jest to, że estetyka jest zdecydowanie zmniejszona, kiedy dojdzie do zabrudzenia gumek aparatu. Można jednak zaradzić temu problemowi uważając na to co jemy oraz pijemy, ale też dość często wymieniając wspomniane gumki, podczas wizyt u ortodonty.

Obecnie, można odnaleźć wiele sprawdzonych gabinetów ortodontycznych, które w dość przystępnej cenie, będą w stanie wykonać aparat porcelanowy. Warto przed podjęciem decyzji, odpowiednio podejść do poszukiwań wykwalifikowanego specjalisty. Skorzystajmy więc z for internetowych i grup na portalach społecznościowych i zorientujmy się tam, jakie gabinety w naszej okolicy są godne polecenia.

Pamiętajmy też o tym, aby dokładnie sprawdzić, czy dany ortodonta posiada wszelkie specjalizacje, certyfikaty i niezbędne doświadczenie. Założenie aparatu porcelanowego to dość droga usługa, dlatego powinno nam zależeć, aby wszystko zostało wykonane prawidłowo. Tak naprawdę najgorsze co możemy zrobić, to dokonać wyboru „na chybił trafił”.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%