Zamknij
REKLAMA

Uwaga na usługi hostingowe! Kilka najpowszechniejszych błędów dostawców

09:53, 09.04.2019 | ?.W
Skomentuj

Każdy, kto staje przed wyborem odpowiedniej firmy hostingowej musi dokonać wstępnej selekcji, koncentrując się na jednej określonej marce, jaka w przypadku jego potrzeb i preferencji będzie w pełni optymalna. Nie stanowi większej trudności podjęcie błędnej decyzji, a wszystko w związku z tym, że nie wszyscy poszukujący dostawcy tego rodzaju usług mają specjalistyczną wiedzę pozwalającą im już na pierwszy rzut oka ocenić, czy podmiot, który ich zachęca swą ofertą faktycznie jest na tyle rzetelny, że warto mu zaufać. Z myślą o mniej zorientowanych w dziedzinie szeroko rozumianego hostingu, przygotowaliśmy poniższy poradnik zawierający krótki opis najpopularniejszych błędów firm hostingowych. Jakich przewinień trzeba się wystrzegać? Sprawdź dalej.

W pogoni za klientem

Jednym z najczęstszych niedopatrzeń podmiotów hostingowych jest brak określonego ukierunkowania i konkretnego nastawienia na konsumenta, który przecież ma stanowić podstawę ich istnienia i zysku. Ogólnie rzecz biorąc, wiele firm koncentruje się zwłaszcza na walce z rywalami branżowymi, a co za tym idzie skupia się na prezentowaniu potencjalnej grupie odbiorców w miarę dobrych parametrów technicznych, a przede wszystkim stara się zachęcić do swojej propozycji atrakcyjną ceną. Oczywiście, to dobrze, bo nie warto ani przepłacać, ani kupować byle czego, nawet gdy dopiero raczkujemy w wirtualnym świecie i ledwo co zaczynamy startować z naszą stroną www. Niemniej jednak nie zapominajmy, w czym tkwi sedno sprawy. Przecież nadrzędnym celem firm hostingowych powinna być spójna wizja wypracowana skrupulatnie po to, aby świadomie i rzetelnie promować swój produkt. Niestety, na polskim rynku bardzo często dostawcy hostingu kompletnie owej wizji nie mają, ograniczając się wyłącznie do konkurować z rywalami biznesowymi na stawki uwzględniane w cennikach. Jeżeli wybierzesz taką firmę, to w pewnym sensie tak, jakbyś kupował kota w worku. Nie ma pewności, czy podmiot, który sam nie ma żadnego wyznaczonego punktu docelowego, jest w stanie zagwarantować Ci sukces, jaki zakładasz.

Brak bezpieczeństwa

Hosting w dzisiejszych czasach niewątpliwie powinien wiązać się z zapewnieniem klientowi przede wszystkim maksimum bezpieczeństwa. Dostawca hostingowy nie może narażać swego konsumenta, który przecież ponosi koszty, ale i obdarzył go jako swego usługodawcę pełnym zaufaniem. W konsekwencji tego, nie zapominajmy, aby zweryfikować rzetelność firmy hostingowej, a także skupić się na jej porównaniu z innymi podmiotami, wybierając ostatecznie ten, który prezentuje się najbardziej profesjonalnie. Bardzo częstym błędem jest oszczędzanie na infrastrukturze, jaka jest wielokrotnie po prostu niedoinwestowana, a to pociąga za sobą ogrom trudności, na przykład liczne przeciążenia, usterki, częste awarie. Niewiele trzeba, aby tak słaby hosting, pozbawiony stosownych zabezpieczeń został zaatakowany przez nieuczciwych użytkowników sieci. Nie ma zatem sensu ryzykować za parę złotych pozornych oszczędności. Warto inwestować wyłącznie w znane i rekomendowane marki takie jak przykładowo Hekko, które proponują klientowi nie tylko świetną jakość, ale i wysokiej klasy sprzęt serwerowy oraz co za tym idzie kompletne bezpieczeństwo hostingu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz