Zamknij
REKLAMA

Odrzuć suplementy diety – wybierz dietę pudełkową

13:21, 24.04.2019 | Materiał Partnera

Po co nam suplementacja?

Wiele osób decydujących się na zdrowy tryb życia i uczęszczanie na siłownię wybiera różnego rodzaju suplementację. Przez stosowanie odpowiednich środków można uzupełnić przeróżne braki w diecie, a także dostarczane są różnego rodzaju inne substancje o celowym działaniu. Możemy znaleźć na półkach zarówno suplementy przeznaczone dla osób chcących zbudować masę mięśniową, jak i zrzucić tkankę tłuszczową. Coraz częściej także znajdują się w ofercie produkty działające na stawy lub wątrobę i inne narządy. Rynek jest tak bogaty, że właściwie na wszystko znajdziemy odpowiednie tabletki. Jednak mało kto wie, że dieta pudełkowa może uwolnić nas od konieczności stosowania bardzo wielu z nich. Wszakże, jak sama nazwa wskazuje, suplementy diety mają ją uzupełniać, a nie zastępować.

Czy można zastąpić suplementację cateringiem dietetycznym?

Taka teza jest stawiana od bardzo wielu lat. Osoby związane z budowaniem diety dla najlepszych w Polsce sportowców starają się zwykle do minimum ograniczyć konieczność stosowania dodatkowych środków nie tylko ze względu na ekonomikę żywienia, ale przede wszystkim mniejsze obciążenie dla żołądka wskutek dostarczania sztucznych produktów. Dlatego też catering dietetyczny w Warszawie może być jednym z lepszych elementów zastępczych dla suplementacji. Podstawową odżywką stosowaną w celu zbilansowania diety są odżywki białkowe i węglowodanowe. Jednak odpowiednie ułożenie diety dla osoby przeciętnej wagi, która to buduje masę mięśniową może spowodować zbilansowanie jej bez konieczności dodatkowego stosowania odżywki białkowej. Kolejnym suplementem, który jednak dość często jest zapominany, są witaminy i minerały. Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z siłownią lub sportami różnego rodzaju, powinien poprawić swoją wydajność i nie tylko wskutek stosowania witamin. To one regulują wiele procesów w organizmie człowieka i pozwalają trenować ciężej i bardziej efektywnie. Podobnie z innymi naturalnymi składnikami, jak chociażby kreatyna, która naturalnie występuje w mięsie wołowym, bardzo często dodawanym do posiłków diety pudełkowej.

Kto pomoże mi mądrze się odżywiać?

Przeglądając oferty diety pudełkowej z Warszawy możemy się przekonać, jak bardzo wiele jest różnego rodzaju restauracji i innych punktów gastronomicznych oferujących abonament na fit dania. Gotowanie w domu rodzi co najmniej kilka problemów w porównaniu do korzystania z abonamentu dietetycznego. Przede wszystkim musimy dokładnie planować każdy posiłek pod względem bilansu składników. Po drugie natomiast, dochodzą kwestie związane z ilością kalorii. Największe przeszkody natomiast przychodzą na sam koniec, potrzebujemy zaopatrzenia w świeże składniki i czasu na gotowanie kilku posiłków jednocześnie. Ze wszystkich tych ograniczeń wyzwala nas najlepsza dieta pudełkowa będąca elementem planu żywieniowego dla sportowców. Wystarczy jeden telefon, mail lub wizyta w restauracji dostarczającej pożywienie dietetyczne, by stać się abonentem otrzymującym jedzenie do domu lub mogącym odebrać je w drodze do pracy, jest to kwestia indywidualnych ustaleń.

Dobór diety

Ostatnim pytaniem, jakie nasuwa się osobom próbującym swoich sił w zdrowym żywieniu jest to, jak dobrać odpowiedni pakiet posiłków dietetycznych dla sportowców. Kiedy już doskonale wiemy, czym jest dieta pudełkowa, musimy tylko przekazać podczas zamówienia abonamentu nasze oczekiwania i potrzeby. Odpowiedni pakiet zostanie dla nas dobrany przez doświadczonych pracowników cateringu dietetycznego, a dietetycy odpowiedzialni za dobór odpowiednich składników będą czuwać na dokładnym składem każdego posiłku.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop