Zamknij

Do mety dobiegło 474 biegaczy

15:44, 23.07.2019 A.D Aktualizacja: 15:46, 23.07.2019
Skomentuj

To było piękne biegowe wydarzenie, organizowane w Lęborku już po raz dziewiętnasty.

Uliczny bieg z trasą przez centrum miasta cieszy się od wielu lat dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców. W tym roku najszybciej dystans 10 kilometrów z metą na Placu Pokoju pokonał Jakub Nowak (Prefbet Śniadowo Łomża) z czasem 30:56. Jako drugi finiszował jego kolega klubowy Emil Dobrowolski (31:18). Na trzecim miejscu przybiegł Adam Głogowski (Ekonomik Maratończyk Lębork, 31:46).

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Ewa Jagielska (Prefbet Śniadowo Łomża, 37:07). Druga była olimpijka z Aten, Pekinu i Rio de Janeiro Monika Stefanowicz (Grunwald Poznań, 37:19). Trzecia linię mety przekroczyła Antonina Wirkus (MKL Szczecinek, 38:04).

Warto zaznaczyć, że bieg ukończyło aż 230 biegaczy z powiatu lęborskiego. Na najlepszych zawodników czekały medale, puchary i nagrody pieniężne. Firma NFM Group z Lęborka nagrodziła markowymi tabletami najstarszych i najmłodszych uczestników biegu, osobno w kategorii kobiet i mężczyzn.

Zawody odbyły się w bardzo przyjaznej i sympatycznej atmosferze przy dopingu licznego grona lęborczan i gości Lęborskich Dni Jakubowych. Napięcie podgrzewał niezawodny spiker, Roman Toboła.