Zamknij
REKLAMA

Rajd Szlakiem Jana Kiśluka

08.00, 10.06.2022 KL
Skomentuj Fot. Stowarzyszenie "Obliwice i Okolice"
REKLAMA

Czerwony szlak turystyczny z Wilkowa Nowowiejskiego do Obliwic będzie nosił imię Jana Kiśluka. Nadanie imienia odbędzie się 18 czerwca i będzie połączone z pieszym rajdem po szlaku oraz piknikiem nad Łabędzim Stawem w Obliwicach.

Czerwony szlak turystyczny powstał w ramach projektu "Łabędzi Staw na skrzyżowaniu turystycznych szlaków". Od samego początku ideę znakowania tej pięknie położonej trasy wspierał śp. Jan Kiśluk, który osobiście znakował trasę i otwierał szlak jako przewodnik. Historię powstania i znakowania szlaku, w tym zaangażowanie śp. Jana Kiśluka pokazuje film - https://youtu.be/Jm5ViOOQTvA?t=579

Uroczystość nadania imienia odbędzie się 18 czerwca i połączona będzie z pieszym rajdem po szlaku oraz piknikiem nad Łabędzim Stawem w Obliwicach.

Organizatorzy dla chętnych zapewniają dowóz autokarem z Lęborka do Wilkowa Nowowiejskiego i powrót z Obliwic. Zgłoszenia dowozu przyjmowane są do 10 czerwca pod adresem: [email protected] lub telefonicznie: 787 204 541, 693 455 654.

Program wydarzenia:

  • 9:15 zbiórka przy Dworcu PKS w Lęborku;
  • 9:30 wyjazd autokaru (przejazd 10 zł);
  • 10:00 odsłonięcie tablicy i start rajdu (Wilkowo Nowowiejskie);
  • 11:00 piknik z poczęstunkiem nad „Łabędzim Stawem” (Obliwice).

Wydarzenie organizują: Stowarzyszenie "Obliwice i Okolice", Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Lot Ziemia Lęborska-Łeba, Regionalny Oddział PTTK w Słupsku, PTTK KAHEL Lębork, Fundacja Ekologiczno-Sportowa im. Tomasza Hopfera.

Źródło: Stowarzyszenie "Obliwice i Okolice"

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%