Zamknij
REKLAMA

89. rocznica urodzin porucznika Stefana Dulko

11.16, 10.07.2022 KL
Skomentuj Fot. Powiat Lęborski
REKLAMA

Porucznik Stefan Dulko obchodził 89 urodziny. Z tej okazji Jubilat przyjął życzenia od Wicestarosty lęborskiego.Porucznik Stefan Dulko obchodził 89 urodziny. Z tej okazji przyjął życzenia od Wicestarosty Lęborskiego oraz, za jego pośrednictwem, od mieszkańców Powiatu.

8 lipca br. Wicestarosta Lęborski - Edmund Głombiewski udał się z wizytą do kombatanta, porucznika  Stefana Dulko. Powodem były niedawno obchodzone 89 urodziny.

Podczas spotkania, Pan Stefan wspomniał o swojej niezwykłej biografii. Jako młody, nastoletni człowiek podjął walkę z reżimem komunistycznym, przypłacając to 8-letnim pozbawieniem wolności oraz przymusową pracą w kopalni węgla kamiennego.

Był założycielem i dowódcą Polskiej Organizacji Zbrojnej w Lęborku, należał też do podziemnej organizacji „Młodzież Powstańcza Polski”. To właśnie za przynależność do tych organizacji oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji od stycznia do lipca 1951 roku został skazany przez komunistyczny Sąd Wojskowy na długoletnie więzienie.

Obecnie oczekuje książki biograficznej, która - jak wspomniał – jest już na ukończeniu i niebawem zostanie wydrukowana. Pan Stefan jest posiadaczem licznych odznaczeń państwowych, m. in. Medalu „PRO PATRIA”. W ubiegłym roku, podczas patriotycznego wydarzenia  pn. „Przystanek Niepodległa”, organizowanego przez Powiat został uhonorowany Medalem Starosty Lęborskiego, o którym wspomniał  podczas spotkania.

Źródło: Powiat Lęborski

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%