Zamknij
REKLAMA

Lęborscy policjanci współpracują z ratownikami WOPR z Gniewina

20.50, 27.07.2022 KL Aktualizacja: 20.57, 27.07.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Lęborscy funkcjonariusze współpracują z ratownikami WOPR z Gniewina, patrolują codziennie tereny kąpielisk i przestrzegają przed nieostrożnym korzystaniem z wody. Celem tych działań jest uświadomienie wszystkim, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Niestety, zaledwie na półmetku wakacji, na terenie naszego województwa już kilka osób straciło życie w wodzie.

To zaledwie półmetek wakacji, a na terenie naszego województwa już kilka osób straciło życie w wodzie.Tragiczne wydarzenia, do jakich doszło w ostatnich tygodniach w nadmorskich kurortach pokazują jakim niebezpiecznym żywiołem jest woda. Nawet z pozoru niewielka i wydawałoby się niegroźna fala, może podciąć stojącego w wodzie dorosłego człowieka i porwać go w głąb morza. Często nawet znakomici pływacy, porwani przez prąd fali szybko tracą siły i mają trudności w utrzymaniu się na powierzchni wody. I bywa, że na ratunek jest już za późno.

Niestety zdarza się, że w trakcie letniego wypoczynku plażowicze zapominają o zdrowym rozsądku i ignorują ostrzeżenia o niebezpieczeństwie. Nie „zauważają” czerwonej flagi, albo wybierają niestrzeżone kąpieliska czy też wchodzą do wody po spożyciu alkoholu, który daje złudne przeświadczenie, że mogą więcej niż wskazują na to ich siły. A wystarczy już kilka minut pod wodą , by doszło do tragedii.

Lęborscy policjanci codziennie razem z ratownikami WOPR z Gniewina patrolują tereny kąpielisk i przestrzegają przed nieostrożnym korzystaniem z wody, aby dotrzeć do maksymalnej liczby plażowiczów nadają przez urządzenia głośnomówiące komunikaty głosowe z apelem o zachowanie rozsądku, wybieranie tylko strzeżonych kąpielisk i stosowanie się do poleceń ratowników, oraz powstrzymanie się od wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu. Celem tych działań jest uświadomienie wszystkim, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów.

Pracę lęborskiej policji i ratowników WOPR pokazuje poniższy film.

 

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%