Zamknij
REKLAMA

Policyjne działania „ZNICZ 2022”. Zmiana organizacji ruchu w dniu 1 listopada

08.00, 27.10.2022 KL
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Komenda Powiatowa Policji w Lęborku przedstawiła główne założenia akcji Znicz 2022 oraz zmiany w organizacji ruchu na terenie Lęborka, jakie nastąpią w dniu 1 listopada br.

W okresie Wszystkich Świętych kilkudziesięciu policjantów z lęborskiej komendy, wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, dbać będzie o bezpieczeństwo kierujących i pieszych na drogach naszego powiatu. Mundurowi będą kierować ruchem na drogach dojazdowych do lęborskiego cmentarza, udrażniać w czasie największego natężenia ruch na drodze krajowej nr 6 i wojewódzkiej nr 214 oraz czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.

Na dzień 1 listopada zaplanowano też następujące zmiany w organizacji ruchu na terenie Lęborka:

  • w dniu 1 listopada 2022 roku ulicą Kartuską w stronę ulicy Majkowskiego ruch docelowo odbywać się będzie jednokierunkowo. W związku z potrzebą zorganizowania miejsc postojowych wyznaczony zostanie pas parkingowy w rejonie prawej krawędzi wskazanej ulicy, lewa strona drogi zostanie objęta zakazem zatrzymywania.
  • W dniu 1 listopada 2022 roku na ulicy Drętowo, ruch docelowo odbywać się będzie w kierunku skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 214 celem odciążenia rejonu pierwszej pętli oraz ulicy Kaszubskiej.
  • W porozumieniu z Nadleśnictwem Lębork zorganizowana zostanie droga leśna stanowiąca wyjazd z rejonu górnego cmentarza w kierunku drogi wojewódzkiej nr 214.
  • Radiowozy będą wyposażone w urządzenia BRD w postaci pachołków, taśm zabezpieczających oraz znaków drogowych i tablic kierunkowych. Dowódcy odcinków w razie potrzeby wynikającej z natężenia ruchu są uprawnieni do innego ukierunkowania ruchu przy pomocy wskazanych urządzeń.

Policjanci jak co roku apelują do osób udających się na lęborski cmentarz, aby korzystały ze środków komunikacji miejskiej lub w miarę możliwości szły pieszo, gdyż dojazd do cmentarza będzie utrudniony i mogą wystąpić trudności w parkowaniu pojazdów w tej okolicy. Autobusy MZK, które w tym dniu mogą poruszać się w eskorcie policyjnych motocyklistów, będą kursować z większą częstotliwością.

Osoby jadące na cmentarz samochodami muszą stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy będą kierować ruchem.

Ponadto policjanci przypominają, aby przed wyjściem lub wyjazdem na cmentarz prawidłowo zabezpieczyć swoje mieszkanie przed ewentualną kradzieżą z włamaniem. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej pamiętajmy o zakręceniu gazu, wody i odłączeniu odbiorników energii elektrycznej. W pojazdach pozostawionych przed cmentarzami nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów. Dokumenty i pieniądze najlepiej trzymajmy w wewnętrznej kieszeni kurtki lub w zamkniętej torebce. W środkach publicznej komunikacji zwróćmy uwagę na tłok, jaki złodzieje wykorzystują, by pozbawić nas cenniejszych rzeczy.

Organizacja ruchu przy pozostałych cmentarzach na terenie powiatu lęborskiego pozostaje bez zmian, jednak policjanci proszą kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na pieszych, a pieszym mundurowi przypominają o obowiązku noszenia po zmroku poza terenem zabudowanym kamizelek odblaskowych.

 

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%