Zamknij
REKLAMA

Szkolili się z ochrony zwierząt i prawa łowieckiego

13.02, 09.11.2022 KL Aktualizacja: 13.04, 09.11.2022
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku wzięli udział w szkoleniu dotyczącym ochrony zwierząt i prawa łowieckiego. Przedstawiciele weterynarii oraz związku łowieckiego omówili przepisy regulujące kwestie m.in. transportu zwierząt, zezwoleń na polowanie oraz postępowanie w przypadku zdarzeń z udziałem zwierząt.

Policjanci w trakcie realizacji zadań służbowych podejmują również działania mające na celu ochronę zwierząt. W tym celu nawiązują współpracę z instytucjami działającymi w tym obszarze. Wczoraj (08.11.2022r.) w auli budynku Komendy Powiatowej Policji w Lęborku odbyło się szkolenie, które prowadzili: Inspektor Weterynaryjny PIW w Lęborku lek. wet. Jarosław Brokos, Powiatowy Lekarz Weterynarii Izabela Filipionek oraz Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Słupsku Łowczy Okręgowy Michał Pobiedziński.

Poruszono zagadnienia, z którymi policjanci mogą się spotkać podczas służby, m.in. przedstawiono algorytm postępowania na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem zwierzęcia, sposób przeprowadzania kontroli pojazdów przewożących zwierzynę i związanej z tym dokumentacji jak również sposób postępowania z martwym lub cierpiącym zwierzęciem. Aby przeciwdziałać kłusownictwu łowczy przedstawił policjantom kwestie związane z zezwoleniami na polowanie, wskazując m.in. jakie treści powinny być w nich zawarte.

Szkolenie przyczyniło się do poszerzenia wiedzy w zakresie ochrony praw zwierząt, wzajemnej wymiany doświadczeń oraz przeanalizowania poszczególnych problemów, z którymi inspektorzy weterynarii oraz policjanci spotykają się podczas czynności kontrolnych i interwencji.

Źródło: KPP Lębork

(KL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%