Zamknij
REKLAMA

Bił i znęcał się nad konkubiną

13:46, 27.07.2017 |
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj o godzinie 11.00 policjanci przyjęli zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań w okolicach Lęborka pijany mężczyzna po raz kolejny urządził awanturę i jest agresywny wobec swojej konkubiny.

Na miejsce interwencji udał się dzielnicowy z danego rejonu który już wcześniej udzielał pomocy rodzinie. Podczas interwencji mundurowy prewencyjnie zatrzymał 34-letniego mężczyznę, który był agresywny i pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był zagrożeniem dla rodziny i trzeba było go od niej odizolować.

Jak ustalili funkcjonariusze policji, nie był to pierwszy raz, kiedy 34-latek znęcał się nad kobietą. Mężczyzna miał stosować przemoc psychiczną i fizyczną wobec rodziny od kilku miesięcy. Za przestępstwo znęcania grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

-Każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. W przypadku natychmiastowej pomocy, należy powiadomić Policję na numer alarmowy. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. - przypomina policja.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ? Niebieska Linia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz