Zamknij
REKLAMA

Szkolenie z samodzielności i komunikacji u dzieci z autyzmem

09:30, 06.11.2017 | G.B
Skomentuj
REKLAMA

Szkolenie w formule warsztatowej miało miejsce 4 listopada i przeprowadzili je psycholodzy, superwizorzy i terapeuci behawioralni, Certyfikowani Analitycy Zachowania - Anna Skierczyńska i Wojciech Sekta z Gdańska.

W 8-godzinnym szkoleniu udział wzięło 20 osób, a wymiana doświadczeń, poglądów i szukanie dróg do rozwiązywania praktycznych problemów było ciekawym doświadczeniem dla wszystkich.

- Co roku staramy się organizować dla nauczycieli, opiekunów czy rodziców przynajmniej jedno całodniowe szkolenie z interesującej ich tematyki. Podobne w zakresie szkolenia kosztują kilkaset złotych od osoby i prowadzone są w Trójmieście co generuje dodatkowe koszty i czas związany z dojazdem. Rodzice i opiekunowie osób z autyzmem czy Zespołem Aspergera nie zawsze mogą poświęcić tyle czasu, stąd nasza inicjatywa i organizacja szkoleń na preferencyjnych warunkach - mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska.

Szkolenie warsztatowe o rozwijaniu samodzielności i komunikacji u dzieci z autyzmem dofinansowane zostało przez Wojewodę Pomorskiego w ramach projektu „Autyzm – potrafimy pomagać”. W jego ramach Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” zakupiło też  nowoczesny projektor multimedialny. 

Stowarzyszenie „Niebieski Skarb” powstało w 2013 roku i prowadzi różnorodne działania na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, m.in. finansuje i organizuje terapię i rehabilitację dzieciom z autyzmem, prowadzi Grupę Wparcia dla rodziców i opiekunów „Niebieska Dłoń”, organizuje wiele wydarzeń integrujących środowisko niepełnosprawnych oraz prowadzi akcje edukacyjne – szkolenia, prelekcje czy wreszcie organizacja corocznego wydarzenia Światowy Dzień Autyzmu w Powiecie Lęborskim czy „Lekcje o autyzmie” w szkołach i przedszkolach. Od roku 2015 „Niebieski Skarb” posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

(G.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%