Zamknij
REKLAMA

14 lęborczan w projekcie ?Autyzm ? nie jesteś sam!?

08:30, 28.11.2017 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Zakończył się realizowany od 15 czerwca program obejmujący woj. pomorskie, w którym udział wzięło 14 lęborczan.

W połowie listopada Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”  zakończyło realizację projektu pn.  „Autyzm – nie jesteś sam!” Celem projektu realizowanego od 15 czerwca do 10 listopada była aktywna rehabilitacja 25 osób ze spektrum autyzmu w wieku od 3 do 21 lat. Szczególny nacisk skierowany został na okres wakacyjny, w którym dzieci i młodzież mają ograniczoną lub czasami uniemożliwioną rehabilitację (przerwa wakacyjna w szkołach i przedszkolach, okres urlopowy). 

W programie dofinansowanym w 82 procentach przez Marszałka Województwa Pomorskiego i PFRON wzięło udział 14 osób z powiatu lęborskiego, 5 z kartuskiego, 5 ze słupskiego i 1 z wejherowskiego.

W ramach projektu „Autyzm nie jesteś sam!” osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu uczestniczyły łącznie w 606 godzinach specjalistycznych zajęć: integracja sensoryczna, logopeda, pedagog, hipoterapia, psycholog, terapia ręki, metoda Tomatisa.  

To nasze kolejne tak duże przedsięwzięcie i konkretna pomoc w sfinansowaniu zajęć terapeutycznych i rehabilitacji dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W wielu przypadkach, gdyby nie nasz projekt, dzieci i młodzież z autyzmem z powodu ograniczeń finansowych nie uczestniczyłoby w tych ważnych dla nich zajęciach rehabilitacyjnych. Udało nam się z naszymi partnerami wynegocjować dobre warunki, nieosiągalne indywidualnie dla rodziców, co zwiększyło efektywność i obniżyło koszty. Systematyczna i fachowa pomoc specjalistów to gwarancja, że przynajmniej część osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu będzie mogła w dorosłym życiu samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie - mówi prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska. 

Łączna wartość projektu wyniosła 30.421 zł.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%