Zamknij
REKLAMA

Wietrzny początek weekendu

17:52, 15.03.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Najbliższe dni pod znakiem silnego wiatru. Wydano ostrzeżenia I i II stopnia.

Zaczynający się weekend charakteryzować się będzie bardzo zmienną, dynamiczną pogodą. Najbliższa noc i początek jutra będzie pod znakiem silnego wiatru, początkowo w Polsce północno-zachodniej (całe Pomorze) i zachodniej, w drugiej połowie nocy również południowej i centralnej, a na nad ranem i w dzień wschodniej. W niedzielę wyraźne, choć tylko przejściowe, ocieplenie i, zwłaszcza na południu, poprawa pogody. Synoptycy IMGW-PIB wydali ostrzeżenia meteorologiczne ostrzegające przed silnym wiatrem: 2 stopnia dla powiatów nadmorskich i 1 stopnia dla pozostałej części kraju, z wyjątkiem województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Dla pow. lęborskiego na dzisiejszą noc (15 marca od godz. 22:00) i jutrzejszy poranek (do godz. 8:00) IMGW-PIB wydało ostrzeżenie I stopnia. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach miejscami do 90 km/h z zachodu.

W sobotę po południu wiatr osłabnie, ale do końca weekendu będzie odczuwalny. W niedzielę wiatr wciąż dość silny i porywisty do 60 km/h.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz