Zamknij
REKLAMA

Copywriting – czy warto związać się z tą branżą?

15:24, 25.04.2019 | materiały partnera

Copywriting cieszy się coraz większym zainteresowaniem głównie wśród amatorów pracy zdalnej. Obecnie z tą branżą związani są nie tylko studenci, nastawieni przede wszystkim na pracę dodatkową, ale także profesjonaliści, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i wysokimi zarobkami.

Od czego zależy wynagrodzenie copywritera?

Obecnie copywriterzy pracują głównie w oparciu o umowę o dzieło, nierzadko jako freelancerzy. Co za tym idzie, wysokość ich wynagrodzenia jest uzależniona od liczby i charakteru zleceń. Osoby o wieloletnim doświadczeniu często zarabiają kwoty rzędu 6800 zł brutto. W zależności od zainteresowania ze strony zleceniodawców zarobki są bardzo zróżnicowane. Zazwyczaj potencjalni usługodawcy chcą współpracować z osobami, które od wielu lat są związane z tą branżą. Początkujący copywriterzy muszą zdawać sobie sprawę, że ich stawki będą znacznie niższe, ale z biegiem czasu ich wartość rynkowa wzrasta. Obecnie najwyższe zarobki obejmują zlecenia pisane w języku obcym – angielskim, niemieckim, francuskim czy rosyjskim. W takim przypadku copywriter nierzadko pracuje w charakterze tłumacza.

Główne atuty pracy copywritera

Osoby pracujące w tym charakterze najczęściej wymieniają następujące korzyści związane z tą branżą:

  • elastyczny czas pracy,
  • możliwość wybierania zleceń według indywidualnych preferencji,
  • możliwość samodoskonalenia się i szybkie zdobywanie doświadczenia,
  • satysfakcjonujące zarobki.

Dla studentów copywriting to doskonałe rozwiązanie na szybkie zdobycie finansowych profitów. Możliwość pogodzenia pracy z nauką w trybie dziennym stanowi dodatkowy walor. Copywriting jest także świetnym wyborem dla tych, którzy mają trudną sytuację rodzinną i nie są w stanie pracować na pełen etat. Omawiana branża zapewnia dowolność w wybieraniu tematyki tekstów, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć dla siebie interesujące zlecenia.

Osoby zdecydowane na pracę w charakterze copywritera powinny zapoznać się z aktualnymi ogłoszeniami dostępnymi online. Większość agencji SEO poszukuje specjalistów za pośrednictwem sieci.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop