Zamknij
REKLAMA

20 lat lęborskich „Amazonek”

15:00, 17.09.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Z tej okazji stowarzyszenie zorganizowało uroczyste spotkanie członków organizacji. Uczestniczyli w nim także  przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych, instytucji opieki społecznej oraz przyjaciele i darczyńcy wspierający działalność „Amazonek”.  

Burmistrz Lęborka Witold Namyślak wręczając jubileuszowy grawerton na ręce prezes stowarzyszenia Bogumiły Zielińskiej złożył podziękowanie i gratulacje za wytrwałość, poświęcenie, aktywność i zaangażowanie w niesieniu wsparcia innym kobietom, które nie muszą samotnie odnajdywać się w nowej, trudnej dla nich rzeczywistości.

Głównym celem lęborskich „Amazonek” jest wszechstronna rehabilitacja psycho-fizyczna podczas pobytu oraz po wyjściu pacjentki ze szpitala po leczeniu onkologicznym raka piersi. Nowotwór piersi, atrybutu kobiecości to nie tylko cierpienie fizyczne, ale również trauma psychiczna. „Amazonki” przede wszystkim leczą „duszę”, stając się drugim filarem terapii, oprócz leczenia somatycznego. Realizuje to organizując grupy wsparcia, zajęcia rehabilitacyjne, spotkania informacyjne oraz różnego rodzaju formy aktywności towarzyskiej.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone