Zamknij
REKLAMA

Dar od Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga

16:35, 22.05.2020 | K.L
Skomentuj
Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Darczyńcą sprzętu ochronnego w postaci 500 szt. przyłbic jest Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga z Łeby. Obdarowani to Starostwo Powiatowe w Lęborku.

Przyłbice przywiózł Ksiądz dziekan Zenon Myszk, proboszcz Parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie i zaprezentował włodarzom sposób montażu tychże. A trening czyni mistrza - wspólnie z członkami Stowarzyszenia, złożyli już tysiąc sztuk.

Składanie przyłbic jest bardzo proste i każdy jest sobie w stanie szybko poradzić. Chociaż skończyłem teologię, a nie kierunek techniczny, też sobie sprawnie radzę – mówił ks. Z. Myszk.

Przyłbice trafią do jednostek organizacyjnych Powiatu Lęborskiego w miarę zgłaszanych potrzeb.

Jako starostwo czynimy starania, by jak najlepiej zabezpieczyć pracowników urzędu oraz podległych nam jednostek, w tym szpitala, na co przeznaczamy środki własne oraz te, które możemy pozyskać z innych źródeł, choćby w ramach projektów. Społeczna inicjatywa pomocy w zabezpieczeniu się przed prawdopodobieństwem kontaktu z patogenem zasługuje na szczególne podziękowanie, podobnie jak wysiłki tych wszystkich osób i organizacji, które z własnej woli i inicjatywy wspierają sprzętem ochronnym choćby lęborski szpital – mówiła Alicja Zajączkowska, dziękując za przekazany dar.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga istnieje od 27 lutego 2000 roku przy parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie. Pielęgnuje tradycję katolickiej organizacji zainicjowanej przez niemieckiego kapłana i społecznika błogosławionego ks. Adolpha Kolpinga. Najistotniejsza działalność Stowarzyszenia skupia się przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów społecznych. 

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz