Zamknij
REKLAMA

Powiat wesprze Straż

12:30, 03.06.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Dotacją celową Powiat wesprze zakup sprzętu komputerowego do elektronicznego zarządzania dokumentacją dla Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. W celu podpisania stosownej umowy Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski spotkał się z Piotrem Krzemińskim, Komendantem Powiatowym PSP.

Podpisana umowa stanowi, że środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie zakupu: zestawu komputerowego wraz z osprzętem i oprogramowaniem dla Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją oraz systemu teleinformatycznego do obsługi nowego SWD PSP. Pieniądze w wysokości 20 tys. 500 zł pochodzą z budżetu państwa. Lęborska Komenda PSP od lat systematycznie „dozbraja się” sprzętowo i modernizuje. St. kpt. Piotr Krzemiński, który pełnienie obowiązków komendanta rozpoczął z dniem 1 czerwca, konsekwentnie kontynuuje w tym zakresie linię swoich poprzedników. – Kwestie wspierania tutejszej jednostki PSP zawsze były Powiatowi bliskie – mówi Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski – Dzisiaj miałem po raz pierwszy możliwość spotkania się z nowym komendantem, ponieważ wyjazd służbowy uniemożliwił mi uczestnictwo w uroczystości przekazania obowiązków przez mł. bryg Adama Wiczkowskiego, który z ostatnim dniem maja przeszedł na emeryturę. Myślę, że osobowość pana komendanta, jego otwartość i bezpośredniość pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie komendy i będzie skutkowała doskonałą efektywnością wykonywania zadań i pozytywną atmosferą pracy strażaków.

Wicestarosta dodał jednocześnie, że formacja wspomagająca działalność PSP, czyli Ochotnicza Straż Pożarna również będzie mogła liczyć na przychylność i wspieranie przez Powiat. Warto dodać, że od br. OSP w Lęborku, na podstawie decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonuje w strukturze Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz