Zamknij
REKLAMA

Już jeździmy przebudowanym wiaduktem

14:30, 23.06.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Od blisko dwóch tygodni łatwiej poruszać się pojazdami po stolicy powiatu lęborskiego. Zakończył się remont mostu przez rzekę Łebę i Okalicę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 214 w Lęborku – kierowcy mogą odetchnąć z ulgą.

Remont mostu rozpoczął się 22 sierpnia 2019 roku i miał być standardowym remontem okresowym, jednak już po rozpoczęciu prac okazało się, że stan techniczny mostu jest gorszy, niż można było to określić na podstawie wstępnie przeprowadzonych ekspertyz. Po skuciu betonowej otuliny obiektu stwierdzono, że degradacja elementów konstrukcyjnych jest na tyle głęboka, że konieczne jest opracowanie rozwiązania zamiennego, umożliwiającego wzmocnienie słupów i rygli podpór mostowych. Czas robót znacznie wydłużył się z powodu zwiększonego ich zakresu i koniecznych do wykonania dodatkowych opracowań projektowych. Ostatecznie remont zakończył się 29 maja br. Odbiór końcowy odbył się 9 czerwca. – Zakres przeprowadzonych prac obejmował: przebudowę skrzydeł przyczółków mostu, wykonanie płyt przejściowych, naprawę uszkodzeń betonu na spodzie konstrukcji przęseł, wykonanie wzmocnienia elementów konstrukcyjnych, wykonanie nowych szczelnych dylatacji bitumicznych ustroju oraz dylatacji schodów, wykonanie nowej nawierzchni chodników z żywic syntetycznych, wykonanie nowej izolacji pomostu wraz z odtworzenie konstrukcji nawierzchni drogowej, umocnienie brzegów rzeki i umocnienie skarp – poinformowała Izabela Mazur, Naczelnik Wydziału Utrzymania Dróg i Mostów w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Wykonawcą prac była firma WANT Sp. z o.o., nadzór inwestorski sprawował MILAG – Michał Łaga, zaś nadzorem autorskim inwestycję objął TRAB – Mosty Zbigniew Bartnikowski. Całkowity koszt zadania wyniósł 3.732.304,79 zł.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

CzytelnikCzytelnik

0 1

Wiadomość szybką jak błyskawica :-( 12:04, 24.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz