Zamknij
REKLAMA

Z myślą o Seniorach

19.15, 02.08.2020 K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Jeszcze przed weekendem, w piątkowe popołudnie (31 lipca), Starosta Lęborski – Alicja Zajączkowska, spotkała się z dwoma panami związanymi z ruchem seniorskim. Pierwszy pan to Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenia MANKO, Redaktor Naczelny „Głosu Seniora”. Drugi - Janusz Rosiak - Ambasador „Głosu Seniora” i Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Panowie zaproponowali Staroście przystąpienie (na zasadach partnerskich) do kampanii społecznościowej pn. „Solidarni z Seniorami – razem damy radę!”, której głównym celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej sytuacji Seniorów w dobie panującej pandemii koronawirusa, a przede wszystkim wsparcie odizolowanych od świata seniorów w naszym kraju, poprzez pomoc, rzetelną informację, edukację i aktywizację.

Kampania oparta jest na kilku działaniach, m. in. produkcji, promocji i emisji specjalnych materiałów filmowych, dedykowanych seniorom (wywiady i porady ze specjalistami, ekspertami i ambasadorami w Głosie Seniora TV), akcji promowania pomocy sąsiedzkiej i międzypokoleniowej (zakupy dla seniora) oraz wysyłki pocztowych Pakietów Wsparcia.

Starostwo przypomina, że Powiat Lęborski już od wielu lat realizuje zadania skupione na polityce senioralnej. Był jednym, z pierwszych powiatów w Polsce, które wprowadziły tzw. Karty Senioralne, upoważniające do licznych zniżek. Od wielu lat, dla mieszkańców „Seniorów”, organizuje coroczne Fora.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%