Zamknij
REKLAMA

Nowy rok szkolny czas zacząć

04:00, 01.09.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Parę słów do Rodziców, Nauczycieli i Młodzieży skierowała Pani Starosta Powiatu z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Szanowni Państwo: Rodzice, Nauczyciele, Droga Młodzieży…

1 września rozpocznie się nowy rok szkolny – specyficzny, ponieważ rozpoczynający się w realiach trwającej pandemii covid-19. Sytuacja epidemiczna, która wiosną tego roku wstrzymała życie społeczno-gospodarcze w Polsce, dla wszystkich była zupełnie nowym stanem, nieznanym i powodującym wiele obaw o zdrowie bliskich i własne. Również szkoły zmuszone były do przejścia w zdalny tryb nauczania, pojawiły się nakazy społecznego dystansu i okresowej izolacji społecznej. To był bardzo trudny czas, w którym wszyscy uczyliśmy się funkcjonowania według zupełnie nowych zasad, ponieważ to, co wydawało się dotąd zwyczajne i naturalne, zyskało obciążenie ryzykiem zakażenia. Również organizacja procesu edukacyjnego musiała ulec diametralnym zmianom. W tym miejscu chcę podziękować przede wszystkim rodzicom, którzy niezwykle efektywnie stanowili wsparcie dla realizacji treści programowych i nauczycielom, którzy nie mając bezpośredniego kontaktu z klasą – a nie jest żadną tajemnicą, że interakcja z uczniami jest znacząca dla wymiernych postępów – potrafili przekazać uczniom wiedzę w sprawny sposób. Podziękowania należą się również samym uczniom, którzy zmuszeni sytuacją, wykazali się odpowiedzialnością i zrozumieniem dla wysiłków edukatorów i z zaangażowaniem realizowali proces nauki zdalnej z jego finalnym sukcesem.

Po prawie pół roku jesteśmy nieco mądrzejsi w kwestii umiejętności dostosowania środków zaradczych do poziomu zagrożenia. Stopniowo uczymy się żyć z koronawirusem, jako stałym elementem naszej codzienności, uczymy się odpowiedzialnych zachowań i wzajemnej dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo. Krajowe i powiatowe służby sanitarne monitorują poziom ryzyka. Obecnie wszyscy musimy zadbać, bo powrót do szkoły w warunkach nauki stacjonarnej odbył się bezpiecznie. To wymaga szczególnej uwagi wszystkich: administracji, obsługi, kadry pedagogicznej i samych uczniów. Bezwzględnie konieczne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez osoby trzecie przychodzące do szkoły lub placówki, regularne czyszczenie pomieszczeń. Jeżeli będzie to możliwe, wskazane jest takie zorganizowanie pracy, by zastosować odpowiedni dystans między osobami przebywającymi na terenie szkoły.

Chciałabym, i tego również życzę rodzicom, nauczycielom i uczniom, by ten rok przebiegł bez zakłóceń, bez konieczności przechodzenia na naukę zdalną. Chciałabym, by egzaminy zawodowe i matury mogły odbyć się w normalnych warunkach na terenie szkoły. Tego Wam z serca życzę, by edukacja, pomimo pandemii, była efektywna, sprawna i przynosiła radość z pozyskiwanej wiedzy oraz towarzyszącej temu atmosfery. Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok Szkolny.

Alicja Zajączkowska

Starosta Lęborski

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz