Zamknij
REKLAMA

Odbył się egzamin na kartę rowerową

14:00, 18.10.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

W minionym tygodniu na terenie Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej w Lęborku, policjanci oceniali umiejętności przyszłych pełnoprawnych cyklistów. Mundurowi odpowiedzieli na zaproszenie dyrekcji szkoły i przeprowadzili tam egzamin praktyczny na kartę rowerową, który poprzedzili pogadanką na temat bezpiecznego poruszania się jednośladami po drodze.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lęborskiej komendy odpowiedzieli na zaproszenie dyrekcji Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej w Lęborku i przeprowadzili tam wczoraj egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów jednej z klas. Zanim jednak dzieci przystąpiły do prezentowania swoich umiejętności w poruszaniu się jednośladem, mundurowi opowiedzieli im o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Uczniowie w skupieniu wysłuchali prelekcji, podczas której funkcjonariusze podkreślali jak ważne jest właściwe przygotowanie się do bezpiecznej jazdy niechronionych użytkowników dróg, do których zaliczają się rowerzyści, oraz odpowiednie wyposażenie ich jednośladów. Mundurowi przypomnieli też o korzystaniu z elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność rowerzysty i tym samym zwiększają jego bezpieczeństwo na drodze.

Do prowadzenia praktycznego egzaminu na kartę rowerową, policjanci wykorzystali zestaw elementów do pozorowania dróg oraz znaki drogowe, stanowiące wyposażenie pojazdu edukacyjno – profilaktycznego, wypożyczonego z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W ocenie funkcjonariuszy młodzież poradziła sobie bardzo dobrze z prawidłowym poruszaniem się rowerem po przygotowanym do tego celu miasteczku ruchu drogowego. Efektem pozytywnie zakończonego egzaminu będzie dla młodych cyklistów karta rowerowa, uprawniająca ich do samodzielnego poruszania się szlakami komunikacyjnymi.

Artykuł: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz