Zamknij
REKLAMA

Węzeł przesiadkowy w budowie

05:00, 24.11.2020 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Trwają prace przy Lęborskim węźle przesiadkowym. Ta wielomilionowa inwestycja transportowa odmienia okolice dworca PKP i pobliskich ulic a także ma na celu poprawę komfortu pasażerów komunikacji kolejowej i autobusowej. W jej ramach zagospodarowany zostanie również rozległy teren przydworcowy. Nowością będą miejsca postojowe typu kiss & ride o ograniczonym czasie postoju 3-5 minut dla wysiadających lub wsiadających pasażerów. Wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i zadaszony parking dla rowerów oraz postój taxi. Duża część prac została już wykonana.

Na placu przed głównym wejściem do Dworca PKP stanie odrestaurowana lokomotywa manewrowa 409 Da. Maszyna została wyprodukowana w zakładach Zastal w Zielonej Górze w 1969 roku (w latach 1969-1978 wyprodukowano 676 sztuk). Lokomotywy tego typu znalazły zastosowanie nie tylko w PKP, ale także w zastosowaniach niepublicznych – w przemyśle i generalnie przy lekkiej pracy manewrowej.

Obecnie trwają prace remontowe lokomotywy prowadzone przez PPH AMG Sp. z o.o. w Lęborku. Lokomotywa, jak pokazują poniższe zdjęcia, już jest odmieniona. Zostanie ustawiona na postumencie w postaci wyniesionego murka z zielenią oraz dodatkowo oświetlona, staną tam również ławki.

Źródło: lebork.pl

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

LęborczankaLęborczanka

0 0

Lokomotywą się zachwycacie a może poruszylibyście sprawę przejścia dla pieszych z dworca w stronę postoju taxi . I odwrotnie. Przecież to woła o pomstę do nieba. Jak pada jedna. szeroka kałuża. Jak nie pada błoto. Coś trzeba z tym zrobić !!! 18:01, 24.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Miła pani! Miła pani!

0 0

Ma pani rację odnośnie kałuży, ale zapewniam, że lokomotywka nie ma z tym problemem nic wspólnego 🙂! 22:25, 24.11.2020