Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęła sie budowa nowego mostu na Łebie

11:24, 11.01.2021 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Przy ulicach Czołgistów, Kazimierza Wielkiego i Głowackiego rozpoczęła się budowa nowego mostu na rzece Łebie wraz z drogami dojazdowymi. Miasto Lębork na tą inwestycję pozyskało ponad 2 mln złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zadanie pt. „Budowa połączenia drogowo-mostowego ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Czołgistów w Lęborku – budowa i przebudowa dróg gminnych wraz z mostem na rzece Łebie” przewiduje przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego od strony Mostnika, nowy most na rzece Łebie w miejscu obecnej kładki dla pieszych, budowę nowej drogi wzdłuż rzeki Łeby w kierunku ulicy Głowackiego oraz nowe połączenie z ulicy Głowackiego do Czołgistów za budynkiem Czołgistów nr 20.  

W pierwszym etapie przełożony został kolidujący z drogową inwestycją gazociąg, w kolejnym przełożona zostanie sieć teleinformatyczna. Roboty prowadzone są obecnie na przedłużeniu ulicy Głowackiego wzdłuż rzeki. W głębokich wykopach układana jest tam kanalizacja deszczowa pod przyszłą drogą. Pod koniec stycznia ma być zdjęta kładka przez rzekę. Piesi i rowerzyści w najbliższych miesiącach będą mogli skorzystać z pobliskiego mostu kolejowego. Ruch pociągów pasażerskich na trasie Lębork-Łeba-Lębork jest obecnie zawieszony.

Połączenie drogowo-mostowe pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego, a Czołgistów pozwoli na skomunikowanie gęsto zabudowanych i intensywnie użytkowanych części miasta dla których główną barierą komunikacyjną jest obecnie rzeka Łeba. Planowane połączenie składające się z 500 metrowej drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem umożliwi przekierowanie ruchu samochodowego, rowerowego w nowym kierunku odciążając tym samym most na Alei Wolności, skrzyżowanie Alei Wolności z Armii Krajowej czy skrzyżowanie ulic Czołgistów z Armii Krajowej przy Starostwie Powiatowym. Nowe połączenie poprawi płynność ruchu, poprawi dostępność komunikacyjną, zwiększy bezpieczeństwo ruchu umożliwiając m.in. bezpośredni, szybki dojazd straży pożarnej.

Łączny koszt inwestycji z wszystkimi robotami dodatkowymi wyniesie 4 mln 894 tys. zł. Koszty kwalifikowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to 4 mln 194 tys. 680 zł z czego 50% tej kwoty pokryje dotacja z FDŚ w wysokości 2 mln 97 tys. 339 zł.

 

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%