Zamknij
REKLAMA

Co słychać na budowie?

12:24, 20.01.2021 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Budowa nowego mostu na rzece Łebie przy ulicach Czołgistów, Kazimierza Wielkiego i Głowackiego wkroczyła w nowy etap. Wczoraj, 19 stycznia zdemontowana została kładka dla pieszych.

Kładkę zastąpi solidny most, dostępny także dla ruchu samochodowego. Most powstanie w połowie tego roku. Do tego czasu piesi i rowerzyści  będą mogli skorzystać z pobliskiego mostu kolejowego. Ruch pociągów pasażerskich na trasie Lębork-Łeba-Lębork jest obecnie zawieszony.

Miasto Lębork na tą inwestycję pozyskało ponad 2 mln złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach inwestycji przewiduje przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego od strony Mostnika, nowy most na rzece Łebie w miejscu zdemontowanej kładki dla pieszych, budowę nowej drogi wzdłuż rzeki Łeby w kierunku ulicy Głowackiego oraz nowe połączenie z ulicy Głowackiego do Czołgistów za budynkiem Czołgistów nr 20.  

W pierwszym etapie przełożony został kolidujący z drogową inwestycją gazociąg, w kolejnym przełożona zostanie sieć teleinformatyczna. Roboty prowadzone są obecnie na przedłużeniu ulicy Głowackiego wzdłuż rzeki. W głębokich wykopach układana jest tam kanalizacja deszczowa pod przyszłą drogą.

Powstające połączenie drogowo-mostowe zdecydowanie poprawi komunikację w tym gęsto zabudowanym i intensywnie użytkowanym rejonie miasta, dla którego główną barierą komunikacyjną jest obecnie rzeka Łeba. Planowane połączenie składające się z 500 metrowej drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem umożliwi przekierowanie ruchu samochodowego, rowerowego w nowym kierunku odciążając tym samym most na Alei Wolności, skrzyżowanie Alei Wolności z Armii Krajowej czy skrzyżowanie ulic Czołgistów z Armii Krajowej przy Starostwie Powiatowym. Nowe połączenie poprawi płynność ruchu, poprawi dostępność komunikacyjną, zwiększy bezpieczeństwo ruchu umożliwiając m.in. bezpośredni, szybki dojazd straży pożarnej.

Czekamy na kolejne wieści z budowy.

Źródło: lebork.pl

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%