Zamknij
REKLAMA

Pierwszoklasiści "uczą się bezpieczeństwa"

13:00, 20.02.2021 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

W ramach działań profilaktycznych „Uczę się bezpieczeństwa”, skierowanych do uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych, dzielnicowy spotkał się z „pierwszakami” SP nr 3 w Lęborku. Policjant rozdał dzieciom kamizelki odblaskowe i przedstawił im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Zapewnienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi, a zwłaszcza ci najmłodsi, jest jednym z priorytetowych zadań lęborskich policjantów. Poza licznymi działaniami prewencyjno – kontrolnymi na drogach, mundurowi prowadzą spotkania edukacyjne w szkołach.

W piątek, 12.02.2021, lęborski dzielnicowy spotkał się z dziećmi pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku. To spotkanie wpisało się w ramy utworzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”, którego celem jest edukacja najmłodszych w zakresie zapobiegania zagrożeniom, z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia.

Tym razem policjant rozmawiał z „pierwszakami” o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, podczas zabaw na świeżym powietrzu i prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji, dzieląc się z policjantem swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Dowiedziały się też dlaczego należy używać elementów odblaskowych i jak je nosić, by z daleka być widocznym dla kierujących pojazdami.

Dzielnicowy przekazał „pierwszakom” uzyskane z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku kamizelki odblaskowe, które z pewnością przyczynią się do poprawy ich bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%