Zamknij
REKLAMA

Zmiany na skrzyżowaniu Kossaka z Nadmorską

06:00, 16.04.2021 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Trwa przebudowa skrzyżowania ulicy Kossaka z boczną Nadmorską. W ramach dużej inwestycji drogowej obecni i przyszli mieszkańcy nowej dzielnicy zyskają bezpieczny i komfortowy dojazd do swoich domów. Skorzystają też rowerzyści i piesi oraz pasażerowie komunikacji publicznej, a także kierowcy jadący i wracający z Lęborka ulicą Kossaka.

Projekt pn. „Przebudowa skrzyżowania ulicy Kossaka DW 214 z ulicą Nadmorską w Lęborku” przewiduje poszerzenie ulicy Kossaka i wykonanie na niej lewoskrętu oraz zatok autobusowych po obu stronach drogi. Poprawi to z pewnością płynność ruchu na mocno obciążonej ruchem samochodowym drodze. Powstanie tam też dwuetapowe przejście dla pieszych. Skrzyżowanie z tzw. boczną Nadmorską zyska nowy, łagodny profil co ułatwi włączanie do ruchu. W ramach inwestycji wybudowana zostanie także droga dla rowerów i oświetlenie. Utwardzony płytami YOMBO zostanie także 50-metrowy odcinek ulicy Nadmorskiej przy której staną lampy uliczne z oprawami typu LED.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

gośćgość

0 0

Może się mylę,ale ul.Kossaka nie łączy się z Nadmorską.Jest to ulica równoległa do Kossaka od skrzyżowania Poznańska-Orlińskiego do Mostowej w Nowej Wsi Lęborskiej?Uświadomcie mnie. 16:38, 17.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

0 0

Sprawdziłem,potwierdza się to co napisali. 21:27, 19.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%