Zamknij
REKLAMA

Powstanie nowa droga rowerowa

16:00, 16.04.2021 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

To długo oczekiwana przez rowerzystów inwestycja. Przy ulicy Krzywoustego od ulicy Toruńskiej (przy biurowcu dawnego ZWAR-u) do wysokości ulicy Kościuszki (budowana galeria Arkadia Park) powstanie 600-metrowy odcinek drogi rowerowej. Tyle brakuje, żeby połączyć istniejące już drogi.

Projekt przewiduje budowę szerokiej na 2 i pół metra asfaltowej drogi dla rowerów, a także budowę chodników i nowego przystanku autobusowego przy ul. Krzywoustego. Inwestycja pozwoli na bezpieczny przejazd rowerem od ronda Solidarności aż do cmentarza.

Nowa droga z istniejącą połączą się pod tunelem na wysokości ul. Toruńskiej. Dalej przez rondo Jana Pawła II nowa ścieżka połączy się z wcześniej wybudowaną drogą dla rowerów na wysokości ul. Kościuszki. Dziś większość rowerzystów przejeżdżając ten odcinek ulicy Krzywoustego łamie przepisy poruszając się chodnikiem. Po drugiej stronie ulicy naprzeciwko istniejącego przystanku w kierunku ul. Zwycięstwa wybudowana zostanie zatoka z przystankową wiatą. Nowa lokalizacja przystanku znacznie ułatwi pasażerom dojście do centrum handlowego, komendy policji, biurowca ZWAR-u czy pobliskiego przedszkola. Obecnie najbliższe przystanki w kierunku ul. Kaszubskiej zlokalizowane są albo przed tunelem (ul. Zwycięstwa), albo na ul. Krzywoustego przy Mc Donaldzie.

Koszt inwestycji wyniesie 640 tys. zł. Miasto Lębork na realizację zadania pozyskało 262 tys. zł dotacji z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze. Prace wkrótce ruszą.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%