Zamknij
REKLAMA

Powstaje pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych

08:00, 18.04.2021 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

W Polsce ruszają Punkty Szczepień Powszechnych stworzone w ramach Narodowego Programu Szczepień. 16 punktów pilotażowych pojawi się całym kraju. Jeden z nich ulokowany zostanie na Pomorzu, a dokładnie w Redzikowie (gmina Słupsk) w powiecie słupskim. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza. Rząd we współpracy z samorządami z regionu przygotowuje powszechne punkty szczepień. Współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia i Urzędem Wojewódzkim daje możliwość stworzenia w ekspresowym tempie miejsca, w którym będą mogły odbywać się masowe szczepienia. Na początku przyszłego tygodnia będziemy mogli otworzyć pierwsze punkty szczepień powszechnych w tym jeden z nich w Redzikowie  – informuje rzecznik prasowy rządu Piotr Müller, poseł z Pomorza.

W następnych tygodniach będą uruchamiane kolejne punkty w całej Polsce. Dodatkowe szczepionki, które trafią do Polski  wraz z rozwinięciem możliwości logistycznych pozwolą na przyspieszenie programu szczepień.

Punkt Szczepień Powszechnych powstanie w Redzikowie w gminie Słupsk w hali, która na co dzień służy jako lodowisko. Powszechne Punkty Szczepień tworzone są według jednolitych standardów rządowych. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa.

Narodowy Program Szczepień przeszedł do etapu szczepień populacyjnych. Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczęła się zgodnie z harmonogramem. Sposoby rejestracji to: m.in. infolinia 989, e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl, SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333.

Kolejne Punkty Szczepień Powszechnych już niebawem!

W Słupsku, powiecie słupskich, lęborskim i bytowskim powstaną dodatkowo cztery Punkty Szczepień Powszechnych. Dołączą one do tych, które już teraz realizują program szczepień. Punkt w Redzikowie wystartuje już w następnym tygodniu w ramach programu pilotażowego. Kolejne będą uruchamiane wraz ze zwiększeniem dostaw szczepionek do Polski - podkreśla Piotr Müller.

Powszechne Punkty Szczepień to jeden z czterech nowych filarów Narodowego Programu Szczepień. Kolejne elementy to: uruchomienie punktów drive-thru, umożliwienie wykonywania szczepień przez ratowników i pielęgniarki, a także przeprowadzanie szczepień w aptekach od maja. Punkty szczepień powszechnych będą uruchamiane w ciągu najbliższych tygodni.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%