Zamknij
REKLAMA

Coroczne sprzątanie rzeki

13:00, 27.04.2021 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Coroczną akcję sprzątania rzeki Łeby inicjuje Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Lęborska-Łeba przy finansowym wsparciu Powiatu Lęborskiego. Odbywa się w połączeniu z Dniem Ziemi. Jej celem jest uprzątnięcie śmieci z brzegów i samej rzeki.

W minioną sobotę, 24 kwietnia, rozpoczęło się sprzątanie rzeki i potrwa kilka, kilkanaście dni, gdyż pracy, niestety, jest dużo. A kto sprząta? Wolontariusze, wszyscy ci, którym na sercu leży dobro rzeki. Od początku sprzątającym przyświeca hasło „Błękit rzeki dobrem Krainy”. Sprzątanie prowadzono pieszo, patrolując brzegi oraz z wody, przy użyciu kajaków.

 Już na starcie tuż przy przepławce w pobliżu lęborskiego sądu, znaleziono… lodówkę. Łowienie sprzętu AGD to tylko część wątpliwych atrakcji, które czekały na uczestników sprzątania. Wyławiano części blacharki samochodowej, opony, ogromne ilości butelek, puszek po piwie, plastikowych opakowań, których proces rozkładu w naturalnym środowisku trwa setki lat, po zwyczajne śmieci z gospodarstw domowych.

O efektach tegorocznego sprzątania organizatorzy poinformują po ich zakończeniu i podsumowaniu.

Prezentujemy zdjęcia z rozpoczęcia i trwania akcji.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%