Zamknij
REKLAMA

Społeczna Straż Rybacka doposażona przez Powiat

06:00, 12.05.2021 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Starosta Lęborski przekazał dotację na doposażenie dla Społecznej Straży Rybackiej.

W ramach całorocznej ochrony wód przed kłusownictwem i zanieczyszczeniami Powiat Lęborski udzielił dotacji Społecznej Straży Rybackiej z budżetu Powiatu Lęborskiego na doposażenie niezbędne do realizacji zadania tj. zanieczyszczenie i eliminacja kłusownictwa na wodach Powiatu Lęborskiego oraz umożliwienie swobodnej migracji ryb łososiowatych do odbycia tarła naturalnego. Dofinansowanie przyczynia się także do zwiększenia bezpieczeństwa strażników Społecznej Straży Rybackiej. W ramach umowy użyczenia Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego otrzymał 7 sztuk obuwia taktycznego oraz 26 sztuk kaloszy piankowych.

Jakie zadania spełnia Społeczna Straż Rybacka? Jej zadaniem jest sprawowanie kontroli przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów wydanych na jej podstawie w ścisłym współdziałaniu z Państwową Strażą Rybacką i Policją Państwową oraz innymi jednostkami i organizacjami działającymi na rzecz ochrony wód, mienia społecznego, ochrony przyrody i przestrzegania prawa.

Przypomnijmy! Społeczna Straż Rybacka została utworzona przez Polski Związek Wędkarski – Zarząd Okręgu w Słupsku Uchwałą nr V/34/99 Rady Powiatu Lęborskiego z dnia 30 marca 1999 roku.

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%