Zamknij
REKLAMA

Są środki na kanalizację deszczową na Pułaskiego

17:00, 13.05.2021 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Miasto Lębork pozyskało środki na budowę pierwszego, kluczowego elementu kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Pułaskiego. Projekt zakłada budowę  fragmentu systemu odprowadzania wód opadowych w przeznaczonym pod zabudowę rejonie ulicy Pułaskiego i stawu „Morskie Oko”. W przyszłości do wybudowanej infrastruktury podłączona zostanie kanalizacja deszczowa z rejonu ulic Gajowej i Polnej. W najbliższych latach na tym terenie wybudowanych zostanie wiele domów.

Elementem nowego systemu odprowadzania wód opadowych będzie włączenie do niego awaryjnego kanału przelewowego ze stawu „Morskie Oko”. Po umocnieniu brzegu stawu stworzone tam zostanie miejsce do rekreacji i wypoczynku nad wodą. Koszt wszystkich prac wyceniono na 480 tys. 759 zł. Kwota dotacji z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” to 240 tys. 379 zł.

Rejon ulicy Pułaskiego charakteryzuje się dużymi różnicami wysokościowymi, co podczas ulewnych opadów powoduje problemy ze spływem i odprowadzaniem wód opadowych prowadzących do rozmywania skarp, lokalnych podtopień i niszczenia infrastruktury i elementów zagospodarowania terenu. Jednocześnie obszar ten jest rozwojowy i przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną, wielorodzinną i usługową. Nowa instalacja odprowadzania wód opadowych zgodnie z przepisami zawierać będzie system podczyszczania i usuwania substancji szkodliwych dla środowiska składających się osadnika i separatorów substancji ropopochodnych.      

Przy stawie od strony ulicy Lipowej przewiduje się częściowe umocnienie brzegu poprzez niwelacje terenu i zastosowanie modrzewiowych pali drewnianych. Pozwoli to na korzystanie z wypoczynku i walorów przyrodniczych bez naruszania istniejącej zieleni czy brzegu stawu. Staw „Morskie Oko” jest zarządzany przez miejscowe koło Polskiego Związku Wędkarskiego – koło Komendy Powiatowej Policji Lębork. Organizowane są tu festyny i zawody wędkarskie.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Łeby”, a jego realizacja trwać będzie do połowy roku 2022.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%