Zamknij
REKLAMA

Powstaje droga dla rowerów i chodnik

16:48, 18.05.2021 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Na tą inwestycję fani dwóch kółek czekali od dawna. Wzdłuż ulicy Krzywoustego rozpoczęła się budowa brakującego odcinka drogi rowerowej od ulicy Toruńskiej (przy biurowcu dawnego ZWAR-u) do wysokości ulicy Kościuszki (galeria Arkadia Park). Projekt przewiduje oprócz szerokiej na 2 i pół metra asfaltowej drogi dla rowerów budowę chodników. W ramach inwestycji wybudowano już nowy przystanek autobusowy przy ul. Krzywoustego.

Realizacja drogowej inwestycji połączy istniejące już drogi i pozwoli na bezpieczny przejazd rowerem od ronda Solidarności aż do cmentarza. Zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwo rowerzystów na mocno obciążonej ruchem samochodowym ulicy Krzywoustego i zapewni bezpieczny przejazd przez obwodnicę.  

Projekt przewiduje wybudowanie ok. 600 metrów asfaltowej drogi rowerowej, która połączy się z istniejącą drogą rowerową pod tunelem na wysokości ul. Toruńskiej. Dalej przez rondo Jana Pawła II nowa ścieżka połączy się z wcześniej wybudowaną drogą dla rowerów na wysokości ul. Kościuszki. Dziś większość rowerzystów przejeżdżając ten odcinek ulicy Krzywoustego łamie przepisy poruszając się chodnikiem. Po drugiej stronie ulicy naprzeciwko istniejącego przystanku w kierunku ul. Zwycięstwa wybudowano też zatokę z przystankową wiatą. Nowa lokalizacja przystanku znacznie ułatwi pasażerom dojście do centrum handlowego, komendy policji, biurowca ZWAR-u czy pobliskiego przedszkola. Obecnie najbliższe przystanki w kierunku ul. Kaszubskiej zlokalizowane są albo przed tunelem (ul. Zwycięstwa), albo na ul. Krzywoustego przy Mc Donaldzie.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%