Zamknij
REKLAMA

Ruszyła budowa podwórek integracyjnych

16:27, 21.05.2021 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Program Rewitalizacji „Lębork Nowy Świat” mocno zmienił na plus wygląd dzielnicy w rejonie ulic Stryjewskiego, Malczewskiego, Mostnika, Kellera, Łokietka, Kossaka czy Gdańskiej. Do tej pory wybudowano m.in. Klub Osiedlowy BAZA, Placówkę Wsparcia Dziennego, rolkowisko przy placu Piastowskim, boiska za szkołą przy Malczewskiego i za strażą pożarną przy Pilotów. Wyremontowano 29 budynków komunalnych oraz 8 budynków wspólnot mieszkaniowych. Przy kinie powstał „Zakątek Kultury”, poprawiono też wygląd placu Kopernika. W wielu miejscach pojawiła się nowa zieleń, place zabaw, miejsca rekreacyjne, chodniki, równe ulice, place zabaw, oświetlenie i monitoring.

Jednym z ostatnich elementów zmian w infrastrukturze dzielnicy jest budowa podwórek integracyjnych. Pierwszymi podwórkami, na których rozpoczęły się prace budowlane, są te za budynkami Stryjewskiego 63-64 oraz Malczewskiego 22-24.   

W przypadku dużego podwórka przy ul. Stryjewskiego za budynkami 63-64 projekt przewiduje częściowe utwardzenie nawierzchni płytami ażurowymi, budowę chodnika, montaż 2 lamp oraz zaaranżowanie dziś szarego podwórka w zielony teren wypoczynkowo-integracyjny z ławkami w tym jedną dużą w kształcie koła. Przewidziano też miejsce na skalniak dla roślin. Podwórko zostanie ogrodzone, pojawi się na nim także wiata śmietnikowa. Ułatwi ona  zaprowadzenie porządku w tym miejscu i poprawi estetykę. Rewitalizacja to przede wszystkim zmiana społeczna. Atrakcyjne, nowe podwórko stworzy okazję do wypoczynku, rekreacji, interakcji międzysąsiedzkiej, podniesie bezpieczeństwo i zaangażuje mieszkańców w dbałość o otoczenie, pielęgnację zieleni itp. Wartość pierwszego, najważniejszego etapu prac oszacowano na 149 tys. zł.      

Powoli prace ruszają także na drugim, większy podwórku za budynkami Malczewskiego 22-24. Tu także na dzisiaj mało atrakcyjnym podwórku zaaranżowana zostanie przestrzeń do wypoczynku, zabawy i wspólnego spędzania czasu. Koszt kluczowego pierwszego etapu przebudowy podwórka wyniesie 257 tys. zł.

W obu przypadkach inwestycje realizuje lokalna firma z Popowa. W roku 2021 ten sam podmiot wyremontuje podwórka przy budynkach Stryjewskiego 49/Bohaterów Westerplatte 5, Stryjewskiego 5/Malczewskiego 11/12 oraz Kossaka 72, 87 i 100.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%