Zamknij
REKLAMA

Powiat Lęborski z nominacją w konkursie „Zdrowy Samorząd”

06:00, 27.05.2021 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Powiat Lęborski uzyskał nominację  w konkursie „Zdrowy Samorząd” za przedporodowe działania edukacyjne w ramach „Szkoły Rodzenia”. Tym samym powiat znalazł się wśród 30 najwyżej ocenionych prozdrowotnych działań samorządowych w skali kraju.

Konkurs „Zdrowy Samorząd”, organizowany jest po raz czwarty przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn „Rynek Zdrowia”. Do organizatorów wpłynęło blisko 100 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa. Spośród zgłoszeń wybrano 30 nominowanych samorządów. Laureaci zostaną wyłonieni przez Radę Konsultacyjną konkursu. Nagrody – statuetki „Zdrowy Samorząd 2021” – zostaną przyznane w kategoriach: Zdrowa Gmina / Miasto, Zdrowy Powiat, Zdrowe Województwo.

Powiat Lęborski uzyskał nominację za przedporodowe działania edukacyjne w ramach „Szkoły Rodzenia”. Zajęcia w szkole realizowane są przez Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w ramach programu Powiatu Lęborskiego i obejmują zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące edukacji porodowej, połogu, wsparcia psychicznego, wdrażania rodziców do zadań opiekuńczych oraz ogólnousprawniających ćwiczeń fizycznych. W ciągu ostatnich trzech lat na działalność szkoły rodzenia Powiat przeznaczył w ramach własnego budżetu prawie 50 tys. zł. W zajęciach uczestniczyło w tym czasie 1510 osób. Odbyło się 308 spotkań szkoleniowych. Edukacja przedporodowa to ważny element przygotowania do świadomego rodzicielstwa. Dla wielu osób jest to pierwszy kontakt z fachową wiedzą przekazywaną przez profesjonalistów. To nie tylko edukacja w jaki sposób prawidłowo dbać o zdrowie i rozwój dziecka, ale również kompendium wiedzy, jak dbać o siebie by zapewnić nowo narodzonemu dziecku właściwą opiekę i wpierać jego rozwój.

Nominację spośród najbliższych sąsiadów powiatu lęborskiego otrzymał również słupski samorząd powiatowy za realizację „Regionalnego Programu Zdrowotnego – szczepienie przeciw pneumokokom dla osób 65+ z grupy ryzyka”. Z województwa pomorskiego tylko 2 samorządy powiatowe otrzymały nominację. Nominowano również Słupsk – jako samorząd miejski oraz samorząd Województwa Pomorskiego za „Inicjatywę na rzecz zapobiegania zakażeniom HIV i zwalczaniu AIDS w województwie pomorskim”.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%