Zamknij
REKLAMA

Wkrótce ruszą roboty na lęborskim odcinku S6

13:00, 30.07.2021 | K.L
Skomentuj Fot. http://s6luzino-szemud.pl
REKLAMA

Wczoraj (29 lipca) w Lęborku podpisano umowę na wykonawstwo i nadzór inwestorski nad budową drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Bożepole Wielkie, Leśnice – Bożepole Wielkie.

Droga ekspresowa S6 ma zostać oddana do użytku w całości, od Trójmiasta do Szczecina, do roku 2025. Dzięki tej inwestycji kierowcy zyskają możliwość szybszego i bezpiecznego  przejazdu w kierunku Trójmiasta oraz Słupska, a mieszkańcy Lęborka południową obwodnicę miasta.

Budowa odcinka lęborskiego ma kosztować ponad 700 mln zł. Jak powiedział Dyrektor ds. Inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku Waldemar Chejmanowski, odcinek, na którego realizację podpisano umowę jest odcinkiem 3 razy „naj” – najważniejszy, ponieważ zawiera obwodnicę Lęborka, najdłuższy, bo to aż 22 km i odcinek najdroższy, bo o wartości aż 718,6 mln zł. W ramach tego odcinka powstaną aż trzy ważne węzły: Lębork-Południe, Lębork-Wschód, węzeł Łęczyce i zostanie rozbudowany węzeł Bożepole Wielkie.

Według wiceministra Rafała Webera znaczenie tej inwestycji jest wielowymiarowe, bo oprócz poprawy bezpieczeństwa i komfortu poruszania się, droga ta będzie taką aortą komunikacyjną od Trójmiasta do Szczecina. Nowa droga to także szansa na rozwój gospodarczy i poprawę warunków dla wzrostu ruchu turystycznego.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%