Zamknij
REKLAMA

5-lecie istnienia Fundacji Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego

09:22, 14.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. powiat-lebork.com
REKLAMA

Fundacja Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego istnieje już 5 lat. Z tej okazji zarząd i członkowie fundacji zorganizowali spotkanie na terenach, na których powstaje hospicjum.

Goście i darczyńcy mogli obejrzeć postęp prac budowlanych bezpośrednio na działce, na której powstaje budynek hospicjum. Gości oprowadzała Agata Kozyr, prezes FLHS. Robocza aranżacja pomieszczeń w stanie jeszcze surowym, umożliwiała zapoznanie się z ich układem i przeznaczeniem, co ułatwiało osobom nieobytym na co dzień z czytaniem projektów budowlanych, właściwe wyobrażenie w kwestii rozmieszczenia i funkcjonalności pomieszczeń.

Wśród gości znaleźli się państwo Stefania i Janusz Bartkowscy, darczyńcy działki, na której realizowana jest budowa. Państwo Bartkowscy tak, jak pozostali goście docenili dotychczasowe efekty inwestycji. Jeszcze wiele jest do zrobienia, a to wymaga kolejnych środków i dalszego zaangażowania członków fundacji oraz wolontariuszy, którzy od lat nie szczędzą sił, by doprowadzić inwestycję do zamierzonego finału.

Kilka miesięcy temu, w marcu, kiedy ruszyły prace budowlane, we wmurowanej w fundamenty budynku kapsule czasu umieszczono akt erekcyjny podpisany przez członków fundacji, projektantów, wykonawców, samorządowców oraz przyjaciół przedsięwzięcia, który głosił w preambule: „Tworzymy to dzieło, by nieść pomoc osobom cierpiącym i potrzebującym. By otulać płaszczem godności. By rodzinom i bliskim dawać wytchnienie. By czynić wszystko, co tu się wydarzy, w poczuciu służby drugiemu człowiekowi. Z miłości do niego.” To przesłanie, towarzyszące twórcom hospicjum zdaje się przynosić doskonałe efekty, ponieważ inwestycja zaczęła przybierać realne kształty, na co składa się aktywność tych wszystkich, którzy przedsięwzięciu sprzyjają.

Na urodzinowym spotkaniu fundacji, oprócz darczyńców, wolontariuszy, pojawili się samorządowcy: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, wicestarosta Edmund Głombiewski, Zdzisław Chojnacki – przewodniczący Rady Powiatu Lęborskiego, wójt Cewic Jerzy Bańka i burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Przybył także Marcin Brodalski, kierujący lęborskim biurem poselskim posła Piotra Müllera. Nie mogło zabraknąć  o. Romana Zioły, duchowego patrona przedsięwzięcia, od początku wspierającego ideę budowy hospicjum.

O ucztę dla ducha zadbał chór Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, o strawę dla ciała – fundatorzy grochówki, kiełbasek, ciast i napojów. To pierwszy jubileusz fundacji, zorganizowany w murach powstającego hospicjum, potwierdzający moc hasła „warto pomagać”.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%