Zamknij
REKLAMA

„ZNICZ 2021”. Zmiana organizacji ruchu w dniu 1 listopada

09:36, 28.10.2021 | .
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Jak co roku lęborska Policja przygotowuje się do zabezpieczenia dnia Wszystkich Świętych. W dniach 29.10.- 02.11.2021 r. w działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców lęborskiego powiatu zaangażowanych będzie kilkudziesięciu policjantów, wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Kierowcy będą musieli przygotować się do zmian w organizacji ruchu na terenie Lęborka, jakie nastąpią w dniu 1 listopada.

W okresie Wszystkich Świętych kilkudziesięciu policjantów z lęborskiej komendy, wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, dbać będzie o bezpieczeństwo kierujących i pieszych na drogach naszego powiatu. Mundurowi będą kierować ruchem na drogach dojazdowych do lęborskiego cmentarza, udrażniać w czasie największego natężenia ruch na drodze krajowej nr 6 i wojewódzkiej nr 214 oraz czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.

Na dzień 1 listopada zaplanowano też zmiany w organizacji ruchu na terenie Lęborka:

  • w dniu 1 listopada 2021 roku ulicą Kartuską w stronę ulicy Kaszubskiej ruch docelowo odbywać się będzie jednokierunkowo. W związku z potrzebą zorganizowania miejsc postojowych wyznaczony zostanie pas parkingowy w rejonie prawej krawędzi wskazanej ulicy, lewa strona drogi zostanie objęta zakazem zatrzymywania.
  • W dniu 1 listopada 2021 roku na ulicy Drętowo, ruch docelowo odbywać się będzie jednokierunkowo w kierunku skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 214 celem odciążenia rejonu pierwszej pętli oraz ulicy Kaszubskiej.
  • W porozumieniu z Nadleśnictwem Lębork zorganizowana zostanie droga Leśna stanowiąca wyjazd z rejonu górnego cmentarza w kierunku drogi wojewódzkiej nr 214.

Policjanci jak co roku apelują do osób udających się na lęborski cmentarz, aby korzystały ze środków komunikacji miejskiej lub w miarę możliwości szły pieszo. Dojazd do cmentarza będzie utrudniony, mogą też wystąpić trudności w parkowaniu pojazdów w tej okolicy. Dlatego warto skorzystać z autobusów MZK, które w tym dniu mogą poruszać się w eskorcie policyjnych motocyklistów i kursować będą z większą częstotliwością.

Osoby jadące na cmentarz samochodami muszą stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy będą kierować ruchem.

Policjanci przypominają również, aby przed wyjściem lub wyjazdem na cmentarz prawidłowo zabezpieczyć swoje mieszkanie. Należy też pamiętać, aby w pojazdach pozostawionych przed cmentarzami nie pozostawiać wartościowych przedmiotów. Dokumenty i pieniądze najlepiej trzymać w wewnętrznej kieszeni kurtki lub w zamkniętej torebce. W środkach publicznej komunikacji trzeba zwrócić uwagę na tłok, jaki złodzieje wykorzystują, by pozbawić nas cenniejszych rzeczy.

Organizacja ruchu przy pozostałych cmentarzach na terenie powiatu lęborskiego pozostaje bez zmian, jednak policjanci proszą kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Pieszym mundurowi przypominają o obowiązku noszenia po zmroku poza terenem zabudowanym kamizelek odblaskowych.

Źródło: KPP Lębork

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%