Zamknij
REKLAMA

Już wkrótce sprzątanie rzeki Łeby!

09:00, 19.04.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Akcję sprzątania rzeki zaplanowano na sobotę 23 kwietnia. W planie jest uprzątnięcie około 70 km koryta rzeki – od miejscowości Bożepole Małe do ujścia rzeki do jeziora Łebsko.

Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska - Łeba" organizuje w dniu 23 kwietnia (sobota) akcję czyszczenia rzeki Łeby ph. "Błękit rzeki dobrem Krainy". W ramach tegorocznej akcji porządkowany będzie odcinek rzeki liczący łącznie około 70 km – od miejscowości Bożepole Małe do ujścia rzeki do jeziora Łebsko.

Czyścić Łebę będą głównie strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych, członkowie lęborskiego Koła Przewodników PTTK  oraz wędkarze z lokalnych kół wędkarskich.

LOT zaprasza osoby zainteresowane do udziału w porządkowaniu odcinka rzeki w granicach Lęborka do rejestracji. Można to uczynić poprzez rejestrację, przez stronę internetową akcji: https://operacjarzeka.pl/system/sztab/akcje/194/pokaz, przesyłając na e-maila organizatora akcji (lotzl [AT] wp [DOT] pl) imię i nazwisko, tel. kontaktowy oraz swój adres e-mail.

Zbiórka uczestników w dniu 23 kwietnia br. o godz. 9.00 na terenie przystani kajakowej w Lęborku (przy zamku).

Podsumowanie, połączone z uroczystym wręczeniem dyplomów, odbędzie się o godz. 12.00 na terenie rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Krępie Kaszubskiej.

Akcja co roku przynosi wymierne efekty – łącznie podczas dotychczasowych edycji – od 2008 roku - zebrano około 18,5 t nieczystości. 

Na zdjęciu głównym widzimy wyciąganą lodówkę podczas ubiegłorocznego sprzątania, a poniżej kajakarzy, którzy z poziomu wody zbierali śmieci.

Źródło: lebork.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%