Zamknij
REKLAMA

Łowczyni indeksów

08:00, 21.04.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Łowczynią indeksów jest uczennica zaledwie II klasy I Liceum w Lęborku - Nina Budna. Już od roku Nina jest faworytką ogólnopolskich konkursów chemicznych, a w tym miesiącu zdobyła już dwa indeksy na wyższe uczenie.

W tym miesiącu Nina Budna,  uczennica zaledwie II klasy I Liceum w Lęborku, zdobyła już dwa indeksy na wyższe uczenie:

  • w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Politechniki Gdańskiej zdobyła II miejsce w kraju otrzymując indeks na Wydział Chemiczny. Pokonała kilkuset, w większości starszych od niej uczestników 
  • w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku zmierzyła się ze 150 uczestnikami z całego kraju zdobywając 8 miejsce oraz indeks na Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej. Konkurs ten był na bardzo wysokim poziomie i oprócz części teoretycznej uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością pracy laboratoryjnej. Praca laboratoryjna to jej "konik" więc Nina poradziła sobie z tą częścią wzorcowo.

Warto nadmienić, że będąc już w pierwszej klasie liceum Nina zdobyła indeks na Politechnikę Gdańską, a ten rok tylko potwierdził jej kunszt chemiczny.

Jej pierwsze sukcesy pojawiły się już w ósmej klasie, gdzie będąc uczennicą Szkoły Podstawowej w Łebuni zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym dla szkół podstawowych w Płocku oraz uzyskała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Kuratorium w Gdańsku.

Przyszły rok w planach Niny to start w następnych uczelnianych  konkursach: Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu w Toruniu, Poznaniu i Krakowie. To prawdziwe polowanie na indeksy. 

Od 3 lat dzięki nieustającej pasji do chemii Nina opanowuje zagadnienia często objęte programem studiów chemicznych. W niezwykle trudnym konkursie organizowanym przez Politechnikę Warszawską wymagana jest wiedza sięgająca do III roku studiów zwłaszcza w zakresie procesów technologicznych oraz skomplikowanych syntez organicznych, które dla Niny stanowią nie lada wyzwanie. Nina ma nadzieję, że do jesieni będzie do tego konkursu znakomicie przygotowana.

Podziękowania należą się tu Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie, które w tym roku widząc jej ogromne zaangażowanie zafundowało Ninie specjalne zajęcia przygotowujące do startu w konkursach.

Źródło: lebork.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%