Zamknij
REKLAMA

Operacja "Czysta rzeka" zakończona

08:00, 28.04.2022 | KL
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

W minioną sobotę 23 kwietnia, w ramach corocznej akcji "Błękit rzeki dobrem Krainy", której głównym organizatorem jest LOT "Ziemia Lęborska - Łeba", porządkowany był odcinek rzeki od przystani kajakowej w Lęborku do ujścia rzeki do jeziora Łebsko w pobliżu miejscowości Gać.

Tegoroczne sprzątanie prowadzone było w cieniu nagłej śmierci dyrektora LOT "Ziemia Lęborska - Łeba", Jana Kiśluka. Uczestnicy akcji minutą ciszy uczcili pamięć Zmarłego. Atmosfera była wyciszona, bez żartów i śmiechów, wielu myślami było przy Panu Janie - inicjatorze i organizatorze dotychczasowych akcji sprzątania rzeki oraz wielu innych przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych i społecznych w mieście i powiecie.

Brzegi Łeby porządkowało ok. 200 osób - w większości strażaków z jednostek ochotniczych straży pożarnych z Lęborka, Łeby oraz z gmin Nowa Wieś Lęborska i Wicko, członków Koła Przewodników PTTK w Lęborku, Koła Turystyki Kwalifikowanej "Kahel Klub II", przedstawicieli PZW Koła "Marzenie" ze Zdrzewna, jak również podmiotów z gminy Główczyce. Ponadto w ramach akcji wędkarze z PZW Koło "Lębork - KPP" czyścili brzegi Jeziora Lubowidzkiego. 

Co znaleziono? Elementy karoserii i fotele samochodowe, połamane części sprzętu AGD, stare wózki dziecięce, opony różnych gabarytów, niezliczoną ilość plastikowych i szklanych butelek – to wszystko wydobyto z rzeki Łeby i najbliższej okolicy. Efektem prac porządkowych było zebranie łącznie blisko 1 t nieczystości.

Zebrane śmieci firma REMONDIS Sp. z o.o. Oddział Lębork przewiozła do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Czarnówku. Pojazd do transportu nieczystości użyczyły również Gminne Usługi Komunalne z Wicka. 

Finał tegorocznej edycji odbył się na terenie rekreacyjnym Stanicy Turystycznej w Krępie Kaszubskiej, gdzie w symbolicznym podziękowaniu za wykonaną pracę uczestnicy czyszczenia rzeki otrzymali pamiątkowe dyplomy z gratulacjami oraz posilili się pieczonymi kiełbaskami.

Źródło: lebork.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%