Zamknij
REKLAMA

Noc Muzeów już w sobotę

12:58, 17.05.2022 | Kl
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę 21 maja Muzeum w Lęborku zaprasza na Muzyczną Noc Muzeów pod tytułem „Między dźwiękami”. W godz. 18.00 - 23.00 Muzeum przyjmie wszystkich chętnych.

Muzeum w Lęborku z okazji Nocy Muzeów przygotowało bogatą ofertę kulturalną - każdy znajdzie coś dla siebie. Temat tegorocznej Nocy brzmi „Między dźwiękami” i nawiązuje do wystawy czasowej eksponowanej w Galerii Strome Schody: „Radio garaż. Historia pewnej pasji”. Tej nocy będzie ostatnia możliwość jej obejrzenia. Wystawę otwarto 17 grudnia 2021 roku, cieszy się dużym zainteresowaniem. Radioodbiorniki prezentowane na ekspozycji pochodzą ze zbiorów prywatnych lęborczan: Pana Adama Zielińskiego oraz jego zięcia Pana Bogusława Wasylów. To efekt kilkudziesięcioletniej pasji właścicieli kolekcji. Podczas Nocy Muzeów kolekcjonerzy będą oprowadzać po wystawie.

W tym roku główne wydarzenia Nocy Muzeów odbędą się w Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego. Zwiedzać będzie można również wystawy w Muzeum przy ul. Młynarskiej, baszty nr 24, 27 i 32, skarbiec w Ratuszu miejskim, wystawy w baszcie NOT przy ul. Korczaka, wystawy w Bibliotece Miejskiej, otwarte będą wieże w kościołach NMP i św. Jakuba Ap.

Więcej informacji na stronie Muzeum.

 

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%