Zamknij
REKLAMA

Przepłacają za OC – rekordziści nawet kilkukrotnie

00:00, 28.08.2019 | materiały partnera

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia samochodowego wcale nie należą do wysokich. Niektórzy kierowcy przepłacają jednak za polisę nawet dwukrotnie – to efekt wyboru całkowicie przypadkowej oferty. Sprawdź, jak uniknąć takiego niepotrzebnego wydatku.

Średnia cena obowiązkowej polisy komunikacyjnej waha się w granicach 750 zł. Niektórzy kierowcy płacą znacznie mniej za ubezpieczenie OC – w dotarciu do atrakcyjnych ofert pomaga kalkulator internetowy.

Wybierz najtańsze OC, by uniknąć kar za brak ubezpieczenia

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem samochodu, do wykupienia którego obligują przepisy. Przerwanie ciągłości oznacza duże ryzyko narzucenia wysokich kar finansowych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Dlatego warto zdecydować się choćby na najtańszą polisę.

Karę za brak ubezpieczenia OC trzeba zapłacić niezwłocznie. Jej wysokość uzależniona jest nie tylko od rodzaju nieubezpieczonego auta, ale również od okresu niepodlegania polisie. Wysokość to nawet 4500 zł, co dla większości kierowców oznacza spory wydatek.

Jak porównać oferty ubezpieczenia?

Jeśli nie chcesz przepłacać za OC, wystarczy porównać dostępne oferty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to samodzielnie. Sam jednak przyznasz, że pozyskiwanie informacji we własnym zakresie zajmuje wiele czasu. Dlatego warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń – serwisu, który udostępnia kalkulator online.

Jak to działa? Wystarczy wypełnić formularz, odpowiadając na pytania. Potem nie pozostaje nic innego jak oczekiwać na informację zwrotną. Otrzymasz szacunkowe kalkulacje poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Na co zwracać uwagę przy wyborze OC?

Głównym kryterium wyboru obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jest cena. Nie ma sensu przepłacać za polisę, ponieważ zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są identyczne u każdego ubezpieczyciela.

Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że ubezpieczenie w pełni odpowiada na potrzeby i oczekiwania, weź pod uwagę także:

  • zasady przyznawania zniżek za bezszkodową jazdę,
  • zasady naliczania zwyżek za szkody,
  • dostępność lokalnych oddziałów,

koszt innych ubezpieczeń (niekoniecznie komunikacyjnych).

Już wiesz, jak wybrać dobre OC i na co zwracać uwagę. Czas wybrać korzystną ofertę – tak, by zaoszczędzić nawet do 50%. Z serwisem porównywarkowym to naprawdę możliwe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop